Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-25, 14:25   #526
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny


Właśnie zmieniam pracę. Złożyłam wniosek o rozwiązanie umowy o prace u dotychczasowego pracodawcy za porozumieniem stron, ale dostałam odpowiedź ustną negatywną. Zastanawiam się w związku z tym czy złożyć jeszcze oficjalne wypowiedzenie umowy o pracę (niektórzy twierdzą że jeśli pracodawca nie wyrazi zgody na porozumienie stron, to nie ma ono takiego skutku prawnego jaki byłby gdyby się złożyło wypowiedzenie - czyli może udać głupiego i nie rozwiązać umowy nawet po okresie wypowiedzenia).

Druga kwestia dotyczy zapisów w umowie o pracę. Pracowałam 4 lata więc obowiązywać mnie powinien 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Ale w mojej umowie o pracę na czas nieokreślony jest następujący zapis: "inne warunki zatrudnienia: zgodnie z art. 36 par. 1 KP dopuszcza sie możliwość wypowiedzenia umowy o pracę za 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia". I jak to interpretować?
Czy obowiązuje mnie 1 miesięczny okres wypowiedzenia, czy też 3 miesięczny?

Może są tu dziewczyny obeznane w temacie kadrowo-prawnym i mi coś podpowiedzą?
Jeżeli pracodawca nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to do żadnego rozwiazania nie dochodzi - przeciez jak sama sytuacja wskazuje takiego porozumienia miedzy Toba a pracodawca nie ma, wiec nie może to odniesc takiego skutku. Nie jest też to traktowane jako wypowiedzenie , wiec musisz zlozyc pisemne wypowiedzenie umowy o prace i dopiero wtedy ten termin zacznie biec. Najlepiej złoz wypowiedzenie jeszcze w lipcu.

Skoro przepracowalas 4 lata to obowiązuje Cie 3-miesieczny okres wypowiedzenia. Wydaje mi sie, ze ten artykul ktory przytoczylas dotyczy art. 36 z indeksem 1 , wtedy rzeczywiscie okres wypowiedzenia moze ulec skroceniu do 1-go miesiaca, ale ta sytuacja nie odnosi sie do Ciebie, bo to Ty skladasz wypowiedzenie, a w tym artykule jest okreslona sytuacja, kiedy to pracodawca wypowiada umowe o prace z przyczyn niedotyczacych pracownika.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując