Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-07-27, 20:00   #527
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Co do wypowiedzenia to musisz je złożyć jeśli pracodawca nie przyjął porozumienia stron.
Jeśli chodzi o okres wypowiedzenia to wydaję mi się że obowiązuje cię ten 3 miesięczny zgodny z aktualnymi przepisami. ten jeden miesiąc to był na podstawie starych przepisów nieaktualnych - jednak nie jestem tego pewna na 100%
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Jeżeli pracodawca nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to do żadnego rozwiazania nie dochodzi - przeciez jak sama sytuacja wskazuje takiego porozumienia miedzy Toba a pracodawca nie ma, wiec nie może to odniesc takiego skutku. Nie jest też to traktowane jako wypowiedzenie , wiec musisz zlozyc pisemne wypowiedzenie umowy o prace i dopiero wtedy ten termin zacznie biec. Najlepiej złoz wypowiedzenie jeszcze w lipcu.

Skoro przepracowalas 4 lata to obowiązuje Cie 3-miesieczny okres wypowiedzenia. Wydaje mi sie, ze ten artykul ktory przytoczylas dotyczy art. 36 z indeksem 1 , wtedy rzeczywiscie okres wypowiedzenia moze ulec skroceniu do 1-go miesiaca, ale ta sytuacja nie odnosi sie do Ciebie, bo to Ty skladasz wypowiedzenie, a w tym artykule jest okreslona sytuacja, kiedy to pracodawca wypowiada umowe o prace z przyczyn niedotyczacych pracownika.
Dziękuję dziewczyny za opinie

Konsultowałam moją sprawę z radcą prawnym i okazuje się że obowiązuje mnie zapis z umowy
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując