Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszy- jak się ich pozbyć!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-25, 14:58   #40
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Cześć dziewczyny, czy potrafiłybyście mi odpowiedzieć na kilka pytań? Otóż pierwszym i najważniejszym jest: czy można mieć wszy i o tym nie wiedzieć? Dalej: czy to mozliwe, że pozbyłam się ich nie wiedząc o tym i bez pomocy profesjonalnych środków?

Jestem nieco zaniepokojona, gdyż zauważyłam jakis czas temu w swoich włosach gnidy. Ale nie mam żadnych innych objawów choroby. Wyczesałam włosy bardzo dokładnie gęstym grzebieniem nad wanną i w zasadzie... nic. Żadnego dorosłego osobnika.
Gnidy znajdują sie na wysokości około połowy moich włosów. Wiem, że wszy składają jajeczka zaraz przy skórze głowy, a dodatkowo znalazłam w sieci informację, że mierząc odległość gnidy od skóry głowy można mniej więcej oszacować kiedy zostało się zarażonym. Nie wiem teraz za bardzo jakie kroki podjąć, czy zainwestować w profesjonalne preparaty? Mam długie, dość ładne włosy, nie chcę ich niepotrzebnie katować. Jak zdobyć pewność co do tego czy wciąż jestem zarażona? Nie mam w tej chwili żadnej możliwości konsultacji z lekarzem.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując