Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy da się odchudzić grube dziecko?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-09-16, 12:38   #15
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

wiele ludzi nie ma jeszcze świadomości jak bardzo dziecku szkodzi takim żywieniem, nieraz słyszałam teksty w stylu że przecież on tego dużo nie je, a dzieciak dziennie jadł wiecej słodkiego niż ja w ciągu tygodnia. no i te nieśmiertelne teksty że co ja będę dziecku żałować, że przecież ono tak bardzo chce, a na warzywa to jest: a ja nie wiem czy jemu to by smakowało. już spotkałam się z tym że dziecko które jeszcze zębów nie ma jest futrowane masami z batoników (bo lubi!) a ledwo roczne pije colę. znajoma swoim dzieciom daje słodkie bardzo rzadko i mówi że już nieraz słyszała jak to ona wymyśla, dzieciom słodkiego żałuje, zła matka.
zresztą ja nieraz jak odmawiałam zjedzenia kolejnego ciastka czy jakiego kebaba słyszałam jedynie teksty że niby nie jem bo sie odchudzam, czyli dla wielu nie jest to wcale coś niezdrowego jedynie należy ograniczyć jak się już chce schudnąć.
ostatnio w radiu słyszałam że dla dziecka słodkie to jest normalny smak więc jak sie zaczyna wprowadzać do diety kolejne elementy to powinno się wprowadzać różne warzywa żeby mogło się od małego do takich smaków przyzwyczajać, no a rodzice dają słodkie, malucha będzie do tego ciągnąć, a inne smaki już mu nie podejdą bo to nie to, a rodzic wtedy tłumaczy że mu nie daje bo ono nie lubi.
no i jest jeszcze: dziecko ma nadwagę bo ma tendencję do tycia, to jak je tyle kalorii i ma mało ruchu to chyba logiczne że ma większą tendencję do tycia niż dziecko jedzące zdrowo i które jest aktywne. albo mówienie ono ma to po mamie/dziadku/wpisz cokolwiek, podczas gdy ten wspomniany członek rodziny ma nadwagę która też jest spowodowana przede wszystkim tym jak sie odżywia

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2016-09-16 o 12:55
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując