Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Spirala - wątek zbiorczy cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-26, 14:28   #49
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Można?
Od początku lipca mam założoną spiralę Nova T380 i ogólnie czuje się z nią w porządku ale.. mam wzmożone upławy. Bez wkładek się nie obejdzie.. Cytologia wyszła b.dobra, spirala położona prawidłowo.
Czy wzmożone upławy są normalne? Jak wygląda miesiączka przy spirali ?(jestem 4 miesiące po porodzie i karmię, więc generalnie nie miałam okresu już rok i nie wiem czego się spodziewacć )
Dziękuję z góry za odpowiedzi
Mam Nova T srebrną od 19 miesiecy. Zalozylam ok 6 tyg po porodzie(cc). Plamienia mialam dosc często. Bardziej obfite miesiaczki mam do tej pory. Plamienia rowniez sie zdarzają. No i "czuje" dni plodne, czego nie mialam przed wkladka.

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
No dobrze, zapytam dla pewności lekarki, jak się już do niej udam

Co do samej wkładki to żadna z was raczej nie ma Gynefixu? Zastanawiam się czy np. byłaby taka opcja żebym sama sobie sprowadziła tę wkładkę (widziałam na jakiejś angielskiej stronie za ok. 200 zł) i zapytała lekarzy w moim mieście czy podjęliby się założenia. Bo niestety tak jak pisałam najbliżej do tych klinik oficjalnie zakładających Gynefix mam do Wrocławia, a nie stać mnie chyba na jeżdżenie tam na tak częste kontrole...

Trochę mnie przeraża to co czytam o innych wkładkach miedzianych, ja mam bardzo niski próg bólu, nie potrafiłam wytrzymać nawet depilacji laserowej, a i nawet cytologia bywa dla mnie bolesna także już naprawdę nie wiem co myśleć a hormony baardzo uprzykrzają mi życie
Ja mam niski próg bólu chyba a nawet nie czulam kiedy zalozyl mi spirale.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Posiadaczki miedzianek, srebrnych, ile dni trwa wasz okres?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z wkladka dluzej niz prze. Okolo 6-7 dni, a raz nawet 8.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
A, to uff, bo z Twojego pytania wywnioskowałam, że coś jest nie tak

Daj znać po kontroli czy wszystko ok . Po co właściwie jest ta kontrola po pierwszym okresie? Coś się w czasie okresu może pokićkać z wkładką? Może wypaść czy coś?

Dziewczyny, a czemu macie opory przed stosunkiem bez prezerwatywy po założeniu spirali? Wydawało mi się, że ona działa od razu.. jest jakiś okres w jakim trzeba uważać, zanim spirala zacznie działać? Lepiej dopytam, bo wolałabym nie urodzić bejbika ze spiralką w głowie
Nie wierz w bejbiki ze spirala w głowie. Bez jaj.
Wstrzymywalam się do pierwszej kontroli, na ktorej to podczas usg gin sprawdza czy wkladka sie nie przesunela podczas miesiaczki. Gdy sie przesunie to traci działanie.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

  • Cytat:
    Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
    Zakładam, że dziewczyny się boją, że od razu po założeniu spirala nie działa. "Poczekam kilka dni, tak na wszelki wypadek"
Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Też pewnie będę miała takie opory.
No nie o to w tym chodzi. A o to, że jest to ciało obce w macicy. Ona moze ją wypchnąć. Bardzo ważna jest ta kontrola.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując