Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-06-08, 10:23   #68
stewardesa
BAN stały

Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Stewardeso, ludzie inteligentni mają w sobie wiele, naprawdę wiele pokory wobec spraw, których nie rozumieją. Są też na tyle otwarci, by nie zamykać umysłu na to, czego nie rozumieją, niezależnie od tego w co sami wierzą/nie wierzą.
Dlatego zadaję pytania, nie zauważyłaś?

Gdyby inteligencja równała się posiadaniu pokory, to nie byłoby np. inteligentnych seryjnych morderców. Chyba że można zabijać z pokory ze względów religijnych. To wtedy ma sens, bo nie ma sensu.
Cytat:
Tenże naturopata akurat propagował treści szkodliwe. Propagowanie leczenia za pomocą nowenn także nie jest rozsądne.
Akurat trudno znaleźć coś bardziej szkodliwego niż religia.
Cytat:
Jeśli jednak dołączysz do fachowej terapii wiarę w jej powodzenie to inna rzecz. Każdy lekarz Ci powie, że wiara pacjenta w skuteczność terapii jest bardzo ważna.
Wut? To czego oni się tam uczą na tych studiach? Przez 5 lat im się powtarza, że to kwestia wiary? Na tej zasadzie można też wierzyć w medycynę niekonwencjonalną. Jaka różnica? Albo coś działa, albo nie.

Aż mi się przypomniało jak kosmetyczka mnie namówiła na drogi zabieg, który miał dać efekt po 3 razach. Po pierwszym mówię, że ok, ja rozumiem że pełny efekt ma być po trzech, ale przecież on się nie pojawi nagle, tylko stopniowo po każdym, więc skoro kompletnie nic nie widzę po pierwszym, to wtf? Ona coś tam, że skóra wewnątrz jest nawilżona, tylko tego nie widać Ja, że helloł, przychodzę tutaj po widoczne efekty, a nie jak do kościoła lub innego szamana, bo w to wierzę. Więc co mnie obchodzi, że mam świadomość niby nawilżenia, skoro tego nie widzę? A ona, że no tak, to trochę jest kwestia wiary Nie no, takie rzeczy to się na początku mówi, zanim ktoś kasę wybuli. Tak samo z terapią. Po takim zdaniu od razu wiem, że to nieskuteczne, bo gdybym wierzyła, to po co mi terapeuta?
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No widzisz, a mnie wierzącej takie szczegóły umknely, dziwne trochę
właśnie niedziwne w ogóle, bo w to wierzysz
stewardesa jest offline   Odpowiedz cytując