Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Majówki 2016 - część dziewiąta
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-13, 17:09   #106
BonaDea75
Zadomowienie

Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Kocie, współczuję rozterek.
Moje zdanie jest takie, że nawet jeżeli zwrócą uwagę tej babce to ona w 100% się nie zmieni, ma już swoje zasiedziałe metody wychowawcze, i zawsze one będą gdzieś wychodzić. Jak przestanie mówić że przy jedzeniu nie gadamy, to za chwilę będzie coś innego, bo będzie nowa sytuacja itp itd.
To pewnie starsza babka i wypisz wymaluj, metody z przedszkola z przed 20 lat.
Tak jak pisałam, moja najstarsza córka miała takie przedszkole, poskutkowało to tym, że zamiast uczyć samodzielności (co pewnie było w założeniu) dzieciak nabawił się kompleksów, bo jak to nie umie butów założyć, czy posikało się w majtki. Nie muszę mówić jakim prześmiewczym tonem to było mówione, pewnie wiecie co mam na myśli. Stres miała moja córka, i ja nie mniejszy.
Eh szkoda nawet gadać.
Nie jestem może za bezstresowym wychowaniem, ale napewno nie za musztrą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Dla przykładu podsyłam jakiego maila otrzymałam dzisiaj od przedszkola do którego chodzą moje dziewczyny, i jakie tam jest nastawienie wychowawcze, które faktycznie jest realizowane.
A żeby współgrać razem (przedszkole -rodzice), przedszkole organizuje takie wykłady dla chętnych rodziców

"Drodzy Rodzice,
Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola 20 września (piątek) o godz. 16:00 na godzinny wykład wprowadzający na temat Pozytywnej Dyscypliny, czyli podejścia do wychowania, która staje się coraz bardziej znane w Polsce. Będzie się można dowiedzieć, dlaczego Pozytywna Dyscyplina "pasuje" do edukacji montessoriańskiej. Czy warto ją wprowadzać we własnym domu? Czym różni się od tego "czego już próbowaliście" jako rodzice.
Spotkanie przeprowadzi Pani Anna Szczypczyk, psycholog dziecięcy, edukatorka PD, właściciel Centrum Rozwoju Dziecka i Rodziny Cresco☠http://cresco.edu.pl.☠i jednocześnie mama przedszkolaka z naszego przedszkola. Podczas spotkania podzieli się swoimi doświadczeniami wprowadzania technik pozytywnej dyscypliny we własnym domu oraz w przedszkolach z którymi współpracuje.

Kilka informacji o Pozytywnej Dyscyplinie, które mogą Państwa zainteresować:

Pozytywna Dyscyplina to klasyczna metoda wychowawcza, oparta na wzajemnej miłości i szacunku wywodząca się z nurtu psychologii indywidualnej Alfreda Adlera, który interesował się jednostką w szerszym kontekście społecznym i uważał, że wszyscy ludzie mają jedno podstawowe pragnienie:☠chcą czuć, że przynależą i że są ważni.☠ Pozytywna Dyscyplina dostarcza rodzicom gotowych narzędzi i technik do pracy nad sobą i do pracy z dzieckiem. Pomaga nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Przede wszystkim w zrozumieniu zachowania dziecka, lepszym poznaniu jego potrzeb, myśli i uczuć.☠To metoda wychowywania dziecka bez nagród i kar,☠pomagająca wychować dzieci mądre i pewne siebie, ale nie zarozumiałe, z których wyrosną odpowiedzialni i wrażliwi dorośli, potrafiący kontrolować swoje emocje i zachowanie oraz reakcje w trudnych sytuacjach.☠

Pozytywna Dyscyplina:

1. Pomaga dzieciom poczuć łączność i przynależność, pomaga im poczuć, że są ważne w rodzinie i społeczności.

2. Jest jednocześnie pełna szacunku i wymagająca: miękka i zdecydowana w tym samym czasie, czyli twarda dla problemu i miękka dla osoby.

3. Jest skuteczna długofalowo: bierze pod uwagę to, co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie podejmuje decyzje o sobie samym i o swoim świecie i jak decyduje się postępować w przyszłości, aby przetrwać i odnosić sukcesy.

4. Uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych: szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy oraz umiejętności wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu, przedszkolu, szkole i większej społeczności.

5. Zaprasza dzieci do odkrywania, jak bardzo są zdolne i kompetentne. Zachęca je do konstruktywnego używania swojej osobistej siły i autonomii. Uczy dzieci jak łatwiej radzić sobie z codziennymi czynnościami, które często budzą w nich duże zniecierpliwienie, zwłaszcza jeśli początkowo im nie wychodzą.

Wstęp wolny.

Będziemy wdzięczni za informację, kto jest z Państwa jest zainteresowany.☠"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz