Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Majówki 2016 - część dziewiąta
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-14, 08:56   #108
pluszowy_kot
Zakorzenienie

Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Ale mi nie chodzi o to, że panie mają karmić dzieci! Chodzi nie wpitalanie się w życie danej rodziny (oczywiście nie mówię o sytuacjach patologicznych, gdzie dzieciom dzieje się w domu krzywda!). Dzieci w grupie się uczą od siebie nawzajem i z bardzo dużym prawdopodobieństwem w przedszkolu będą jeść same, może trochę nieporadnie ale same, ale w domu poproszą o nakarmienie i to tylko rodzica brocha, czy nakarmi czy będzie dążył do samodzielności. Ja Wojtka karmiłam po operacji, bo tak było bezpieczniej, chociaż i tak chciał jeść sam, więc ile mogłam to mu pozwalałam. Teraz nie latam za nim z łyżeczką, wróciła zasada "open baru", ale jak powie "mama karmij mnie" to nakarmię i nikomu nic do tego.

Co do pani to ona nie ma metod sprzed 20 lat, ma metody sprzed 40 lat...od 3 lat była na emeryturze. Koleżanka jest za tym, żeby nakręcić innych rodziców żeby reagowali, zwracali uwagę, żeby ostatecznie dążyć do odejścia tej pani, bo w zmianę podejścia chyba nikt nie wierzy, ale ja się boję, że wyjdzie z tego polowanie na czarownice. A ja nie chcę przychodzić po dziecko i strzyc uszami co tam pani mówi, wypytywać dziecka, wypytywać innych rodziców, to w końcu dojdzie do paranoi i mobbingu. Koleżanka się nakręciła po tym, jak siostra powiedziała, że zwolnienie pani wchodzi w grę jako ostateczność, jeśli będzie dużo informacji zwrotnych, że rodzice nie akceptują podejścia pani a rozmowy nie przyniosą efektu.

My daliśmy sobie czas do końca października. To rozsądny czas, żeby zasygnalizować potrzebę zmian i zorientować się, czy przyniosło to skutek. Tym bardziej, że w tej chwili w dwóch przedszkolach które wzięliśmy pod uwagę nie ma miejsc, nie jednym lista rezerwowa a w drugim trzeba by się zgodzić, żeby dziecko było w młodszej grupie, z dziećmi 2-2,5 letnimi, a to średni pomysł. Nie chcę z kolei oddawać gdziekolwiek byle dalej od tej kobiety, tym bardziej, że ona jest na 3/4 etatu, na cały etat jest druga nauczycielka i pomoc, które mają normalne podejście.
pluszowy_kot jest offline   Odpowiedz cytując