Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-08, 22:29   #7
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Dzięki Gosia za pocieszenie. Też jestem w UK. Pierwsze spotkanie z położną mam dopiero 19 grudnia, a usg pewnie dopiero po Nowym Roku.
Myślałam, żeby iść prywatnie, ale ponoć za wcześnie, nic nie będzie widać. Niektóre kobiety mają w tym czasie ledwo widoczny zarodek, a taka wizyta kosztuje ze 100 funtów. Będę czekać na usg w 13/14 tygodniu to może wtedy się dowiem czy wszystko w porządku.
W głębi serca wierzę, że nic się nie stało i dziecku nic nie jest, przecież nie piłam codziennie, a na tych 2 imprezach się nie upiłam, dużo jadłam itp. Ale jak czytam, że nawet jedno piwo może zaszkodzić to odrazu mam świeczki w oczach, bo przecież przekroczyłam to dawkę parokrotnie.
Oczywiście, że zamierzam nie pić do końca ciąży, a nawet jeszcze dłużej. Będe karmić piersią tak jak pierwsze dziecko, więc szykuje mi się abstynencja rzędu jakieś 1.5 roku i wcale nie jest mi smutno z tego powodu.
Niestety zamiast się cieszyć smutek powraca, jak mogłam? Jeżeli naprawdę coś się stało dziecku to nigdy sobie tego nie wybaczę.
Jasne,ze musza byc takie ostrzezenia,ze alkohol szkodzi,bo gdyby ich nie bylo to wiele kobiet pewnie piloby w ciazy.
Kiedys dosc duzo czytalam na ten temat i bylo cos takiego wlasnie o wplywie alkoholu we wczesnej ciazy,ze najprawdopodobniej jesli doszloby do uszkodzen plodu doszloby do poronienia lub u zarodka uszkodzone komorki zastepowane sa nowymi. To byl taki artykul naukowy,wiec mysle ze zrodlo pewne. Wlasnie dlatego na poczatku ciazy dochodzi do wielu poronien,bo to wlasnie sa takie ciaze z wadami.
__________________
We all find time to do what we really want to do...

Edytowane przez gosia261282
Czas edycji: 2012-12-08 o 22:30
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując