Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-09, 23:40   #14
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Jasne,ze musza byc takie ostrzezenia,ze alkohol szkodzi,bo gdyby ich nie bylo to wiele kobiet pewnie piloby w ciazy.
Kiedys dosc duzo czytalam na ten temat i bylo cos takiego wlasnie o wplywie alkoholu we wczesnej ciazy,ze najprawdopodobniej jesli doszloby do uszkodzen plodu doszloby do poronienia lub u zarodka uszkodzone komorki zastepowane sa nowymi. To byl taki artykul naukowy,wiec mysle ze zrodlo pewne. Wlasnie dlatego na poczatku ciazy dochodzi do wielu poronien,bo to wlasnie sa takie ciaze z wadami.
Niekoniecznie

Autorko, to prawda, że dziecko najbardziej narażone na teratogeny jest w czasie najintensywniejszej organogenezy - czyli do 8 t. c. Wcale nie oznacza to jednak, że Twoje dziecko będzie chore. Nie upijałaś się codziennie do nieprzytomności, gdyby dzieci wszystkich kobiet, które piły alkohol w ciąży były chore na FAS, to spotykałabyś je codziennie. Ja w swojej pracy z dziećmi ze środowisk patologicznych spotkałam tylko dwójkę takich dzieci, w dodatku były to bliźnięta jednojajowe. Naprawdę nie jest aż tak łatwo o FAS, więc wrzuć na luz, bo stres może zaszkodzić o wiele bardziej
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując