Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaki kierunek szkoły policealnej?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-09, 11:20   #39
Paullaaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Jaki kierunek szkoły policealnej?

Cytat:
Napisane przez szarachusteczka Pokaż wiadomość
Cześć!

Chciałabym się Was poradzić w sprawie wyboru kierunku w szkole policealnej.

W przyszłości chciałabym pracować jako:
- cywil w służbach mundurowych,
- technik kryminalistyki
lub
- detektyw.

Jeśli chodzi o studia to myślałam nad bezpieczeństwem narodowym/wewnętrznym lub ekonomią, prawem, kryminologią. Ale o tym pomyślę za 2 lata.

Teraz chciałabym pójść zaocznie do szkoły policealnej i do pracy, by na te studia zarobić. Ze względu na finanse jestem zmuszona wybrać kierunek w moim mieście, w którym mam:
- technik bhp,
- technik administracji,
- technik informatyki,
- technik rachunkowości.

Waham się pomiędzy technikiem administracji, informatyki a rachunkowości.

Technik informatyki i administracji - są to kierunki, które ,w moim przekonaniu, są przydatne cywilowi w służbach mundurowych. Jednak nie są one moimi wymarzonymi i czymś, czym bym się pasjonowała.

Technik rachunkowości - uważam, że to taki życiowy kierunek, a że uwielbiam matematykę i jestem z niej dobra, więc przydałoby mi się to w przyszłości.

Co o tym sądzicie?

Administracja to zawsze dobry wybór. Nauczysz się stosowania norm prawnych, prowadzenia podstawowej księgowości, gospodarowania majątkiem czy zarządzania personelem. Tak naprawdę w każdym zawodzie ten kierunek jest przydatny i warto go zrobić. Ja skończyłam administrację w Cosinusie i teraz pracuję w urzędzie miejskim. Jestem bardzo zadowolona i myślę o kolejnym kierunku. Szkoła jest darmowa i weekendowa, także bez problemu można ją połączyć z pracą w tygodniu. Jeśli chcesz zrobić detektywa, to może warto pomyśleć o kierunku technik ochrony? Z tego co pamiętam, to na zajęciach kolega uczył się samoobrony i interwencji, posługiwania się bronią i konwojowania. Myślę, że to również byłby dla Ciebie świetny wybór
Paullaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując