Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - mój partner jest dominującym filozofem jak z nim żyć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-11-20, 12:48   #35
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: mój partner jest dominującym filozofem jak z nim żyć?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;67724361]Rembrantowa nadinterpretujesz. Rozumiem przydatność takich rozkmin. Są ludzie którzy lubią dyskusje. I nie ma w tym nic złego.

Ale złe i zniechęcające jest ustawianie się faceta w roli intelektualnego guru, który wie wszystko a głupia dziewczynka musi się douczyć. No nie można tak.Dyskusja zakłada równość osób biorących w niej udział i szacunek do adwersarza. A facet podkreśla (jak zrozumiałam) jej niewiedzę zamiast zachęcić ją, wyjaśnić problem i wciągnąć do rozmowy.[/QUOTE]

No, ale że on się ustawia w roli guru to jest Twoja nadinterpretacja.
A fakty takie, ze dziewczyna nawet nie umie napisać, o czym on chce z nią dyskutować.

A już jej tutejszy popis z cytuję: "kiedyś wywiązała się dyskusja pt. czym jest rozmowa? Normalnie nikt chyba się nad tym nie zastanawia? " mnie osobiście bardzo wiele mówi o autorce wątku. I nie jest to zbyt pozytywne, co mnie to o niej mówi.
Nie ejst to tez jakieś zagadnienie z doopy wzięte i z palca wyssane, zasadniczo, to każdy normalny mniej lub bardziej, powinien siąść i się zastanowić, "czym jest rozmowa" a nawet z partnerem to przedyskutować wielokrotnie, żeby potem za x lat nie płakusiać na wizazu, ze z mężem to tylko wymieniają informacje o dzieciach, zakupach i co na obiad.

To jest akurat temat o wile beardziej dotyczący każdego w związku i każdej innej ludzkiej relacji, niż realna sytuacja polityczna na świecie a nawet w kosmosie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując