Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 19:35   #76
Safir
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Exclamation Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Witajcie,

mam straszne problemy z cera - typ tradzikowa. Zaczelo mnie to meczyc w wieku 17 lat, co bylo dla mnie tym bardziej dziwne ze w wieku dojrzewania nie mialam zadnych problemow z tradziekiem. Wtedy mialam wysyp ogromnej ilosci syfow i ropnych takich zewnetrznych i takich grudkowych podskornych, wychodzily mi na brodzie (cala broda w syfie!) na czole i wokol nosa mialam lekkie zaczerwienienie - i tak przez 3 lata/.

A teraz opis aktualnej sytuacji:
1. Moj tradzik jest o tyle upierdliwy, ze ropa gromadzi sie w twardej duzej grudce wewnatrz skory, widac ja co prawda z zewnatrz, jest rozowa i boli. Potrafi tak tam siedziec nawet miesiac Teraz wychodzi mi tylko na brodzie, w zasadzie nie ma dnia zeby tamnie bylo kilku grud. Na czole mam zaskórniki (jak dotykam reka to nie jest gladkie jak pupka - niemowlaka, tylko lekko chropowate), usuwa mi je kosmetyczka raz w miesiacu tak ze nie moge narzekac, w najgorszym wypadku wychodza mi takie mlodziencze male syfki z biala ropa widoczna na zewnatrz - wtedy wyciskam sama tonik, krem i cacy.
Najwiekszy problem mam jdnak z ta broda. Uzywam Differinu na noc na brode, jest to o tyle dobry krem ze "wyciaga" ta rope na zewnatrz skory i mozna wycisnąc i sie goi. Uzywalam przez te 7 lat walki z tradzikiem praktycznie wszystkiego, zaczynajac od masci robionych na recepte, przez kremy Skinoreny, jakiś na B (Brevaxyl?), taki w zimnym przezroczystym zelu ktory dzialal jak maseczka sciagajaca Diwercil chyba, juz nie pamietam innych nazw, oczywiscie antybiotyki 3 rodzaje mialam nie pomogly wtedy w ogole (Tetracyl, jakis w zastrzykach od dr Drexela z Krakowa (nie polecam doktora) i jeszcze jeden w zoltym opakowaniu).

Dramat.. Mozna cos z tym zrobic?

Aktualnie od 2 lat stosuje Cilest, moja skora sie wyciszyla jest o 70 % mnej syfow + Differin, zele do mycia Vichy Normaderm i tonik + kremiki nawilzajace na pozostala czesc buzi Bioderma Creme Riche.

2. Od 2 lat kiedy sie troche uspokoila cera nie chodze do dermatologa, z reszta mam z nimi kiepskie doswiadczenia - nie polecam absolutnie dr. Drexler z Krakowa i salonu dr.Eris z okolic Mazowieckiej ! Strata kaski i zero efektow. Ostatnio znowu chce isc do lekarza, bo moze przez te kilka lat na rynku pojawila sie jakas nowostka kosmetyczna ktora mi pomoze. Czy ktos ma dermatologa godnego polecenia w Krakowie?

Moj prolem z tradzikiem sie nie skonczyl, mam 23 lata i nie wiem co to znaczy ladna cera mozde ktos cos poradzi, przesle pozniej zdjecia - prosze o jakies wskazowki, jaki dermatolog, jakie leki sprobowac, moze jakies zabiegi wsalonach chirurgii estetycznej albo jakas specjalna dieta?

3. Od 3 miesiecy zaczely mi te grudy wychodzic w okolicy uszu, na szyji niektore sa biale a inne jasno rozowe, nie ma szans je wycisnac ale jak juz ktoregos sie uda to wychodzi taki jakby wagier - czy to znaczy ze tam z boku szyji nie ma tradziku tylko sa zapchane wagry ? czy ktos mial podobny problem? co z tym zrobic? szoruje te miejsca codziennie antybakteryjnym zelem, kilka razy w tygoniu gabeczka, nakladam tam krem NormaDerm, niektore uda mi sie wycisnac, nie nakladam nigdy makijazu na szyje, czyszcze ja i nie mam pojecia skad sie biora te grudki ;(

BARDZO PROSZE O POMOC nasza Pania Doktor z forum rowniez.

pozdrawiam

Edytowane przez Safir
Czas edycji: 2009-06-13 o 20:09 Powód: wprowadzenie dodatkowych informacji
Safir jest offline Zgłoś do moderatora