Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorzystnie
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 17:23   #8
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A odniosłam zupełnie inne wrażenie - ze dziewczyna stara sie powiedzieć, że to co konwencjonale, klasyczne, farmceutyczne też może być dobre, a dla niektórych lepsze
A to też zależy, jak rozumiemy pojęcie konwencjonalne Dla mnie właśnie takie są oleje, ekstrakty roślinne i wszelkie inne tego typu substancje, bo przecież właśnie ich używały nasze babcie, prababcie, zielarki... Ileż to można na wątku trądzikowym znaleźć różnych babcinych receptur wykorzystujących właśnie te substancje i które pomimo upływu lat wciąż zaskakują skutecznością? Poza tym, czy ktoś kilkanaście lat temu słyszał o formułach stay-on, kompleksach slim i innych tego typu wynalazkach, teraz wszechobecnych na drogeryjnych i aptecznych półkach?
Ale z farmaceutycznymi się zgodzę, szczególnie jeżeli chodzi o alergików (ja), atopików (znowu ja...), trądzikowców. W takim wypadku lepiej sięgać po kosmetyki minimalizujące ryzyko uczulenia, podrażnienia, zaostrzenia choroby, a niestety przy substancjach roślinnych (oleje nierafinowane na przykład) ryzyko wystąpienia alergii jest bardzo duże. Po raz enty - należy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek i świadomość
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując