Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Białko, aminokwasy, odżywki i inne suplementy diety - zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 14:11   #16
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez kejtiskejtix3 Pokaż wiadomość
Chyba nigdy nie czytałaś składu tych "dobrych" odżywek. Poza białkiem są tam też sztuczne aromaty, konserwanty oraz inne sztuczne dodatki. Na pewno nikt mi nie wmówi że taka odżywka jest zdrowsza np. od pieczonego kurczaka z warzywami. Odżywki białkowe nie są zdrowe i na prawdę lepiej jest dostarczać organizmowi białko wraz z posiłkami. Takie odżywki to ostateczność i osoby nie zajmujące się zawodowo sportem oraz nie trenujące wyczynowo nie powinny ich stosować. Osobiście też staram się ich unikać mimo że trenuję wyczynowo wioślarstwo. Więc trochę dziwi mnie to że osoba taka jak ja, trenująca jeden z najcięższych sportów, nie potrzebuje odżywek białkowych i jest w stanie ułożyć sobie plan diety tak żeby dostarczyć organizmowi wszystkiego czego potrzebuje a ktoś kto dla rozrywki chodzi na fitness takie odżywki stosuje. Trochę jest to śmieszne.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------



Mleko i nabiał wcale nie zawierą dużo białka.

Oczywiście, lepiej dostarczyć białko organizmowi w pożywieniu, ale wybacz - w dzisiejszych czasach białko serwatkowe nie jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia, niż kurczaki faszerowane hormonami, czy warzywa strączkowe rosnące na sztucznych nawozach. Wszystko jest szkodliwe, po prostu trzeba znać umiar.
Ja czasami sięgam po odżywkę białkową, kiedy np. nie umiem wcisnąć w siebie kolejnej porcji kurczaka. Shake proteinowy jest fizycznie łatwiej przyswajalny (po prostu wystarczy wpić 150ml mleka, raz dwa i po problemie).
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując