Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-14, 19:27   #3409
Miauczący Behemot
Przyczajenie
 
Avatar Miauczący Behemot
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoid + AHA, ktory najlepszy?

Cytat:
Napisane przez munks Pokaż wiadomość
Hello

Ja chciałam zasięgnąć waszej porady, gdyż już kilka miesięcy studiuję i czytam i czytam i czytam.... etc. odnośnie retinoidów i mam straszny mętlik w głowie... a mianowicie co forum to co innego polecają, inne opinie, inne wychwalane produkty... i bądź tu człowieku mądry ....

Mam 27 lat, cerę cienką, naczynkową (pod okiem i wokól skrzydełek nosa popękane naczynka), z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust, posiadam także skłonności do "zapychania". Mam rozszerzone pory na nosie, w jego okolicach i czole. Czasem pojawiają mi się takie dziwne gule, które są wypełnione wodą i ciężko się ich pozbyć, tzn. kilka dni się "ślimaczą" zanim zaschną i odejdą w zapomnienie

W przeszłości używałam już diroseal'u, Ystheal'u, Brevoxyl'u, na które moja cera specjalnie nie reagowała...

Chciałabym pogrubić moją skórę i zacząć przeciwdziałać zmarszczkom jednocześnie pielęgnując naczynka...

Posiadam następujące preparaty, których używam:
- krem do cery naczynkowej auriderm xo Gel codziennie rano na zmianę z Rilastil Intensive
- na to filtr Avene spf 50
- na noc, codziennie Ultra Smoothing Lotion AHA 10% Neostraty... (nie mogę używać BHA, gdyż jestem uczulona na salicylany)

chciałabym włączyć do tego jakiś retinol, który stosowałabym naprzemiennie nocą z neostratą, tylko że kompletnie nie mam pojęcia jaki wybrać i tu prosiłabym was o pomoc ... mam kilka opcji, a mianowicie:
- Zorac, najniższe stężenie
- Retin a, najniższe stężenie
- Avene, Diacneal
- Neostrata, Renewal
- BU Zestaw - Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%


A może znacie jeszcze jakiś inny retin. który byłby bardziej odpowiedni dla mnie? lub powinnam jeszcze coś włączyć do pielęgnacji?

Ja już się pogubiłam... i nie jestem w stanie obiektywnie spojrzeć na mój sposób pielęgnacji dlatego bardzo proszę o poradę
Hej Chciałam dopytać czy zdecydowałas sie na którys z produktów i czy faktycznie nic sie nie działo.Oczywiscie mam swiadomosc ze kazdy reaguje inaczej, niemniej jestem zainteresowana )pozdrawiam serdecznie (tez uczulona ((( stad moja ciekawosc)
Miauczący Behemot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując