Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-03-02, 14:04   #23
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Jeśli o wpływ jedzenia na skórę chodzi, to ja już się nie mogę doczekać pomidorów, dojrzałych, aromatycznych, słodkich i soczystych. Pomidory mają świetny wpływ na moją skórę, Zauważam to jedząc 2-3 pomidory dziennie lub co drugi dzień. Jak jest sezon pomidorowy i trafią się pyszne pomidory, to zjadam je jak owoce, jabłka czy brzoskwinie, pomidor w dłoń i pochłaniam.

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość


Można do was dołączyć?
Od dawna zmagam się z cera dość problematyczna, szczególnie w określeniu. Nigdy przenigdy się nie przetluszczala, jednak problem z trądzikiem jest dość spory. Przesuszenie na nosie i strefie T jak się okazało wynika z LZS ( a przynajmniej kremy na LZS mi pomagają w tym przypadku, a już silne nawilżacze nie).
W sumie trochę cech z każdej cery mam największym problemem, jest dla mnie trądzik, zmiany są podskorne i uporczywe nie znikajace przez parę tygodni. Typowalam zmiany hormonalne, ale niestety (niestety bo już przynajmniej wiedziałabym co zrobić) badania wyszły ok.
Oczywiście brałam multum różnych specyfików od dermatologow i właściwie pomógł mi jedynie tetralysal - przez czas w którym go brałam, bo w momencie odstawienia wszytko wróciło do normy. Takie błędne koło. Może od was czegoś się nauczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj. Jeśli hormony na pewno są ok. to przyczyną mogą być alergie na pokarmy, na kosmetyki, albo zła pielęgnacja. Jeśli jest problem z określeniem rodzaju skóry czy jej problemu, to właśnie często winą jest rozregulowana skóra, najczęściej źle dobranymi do jej rodzaju i potrzeb kosmetykami lub zaniedbaniem.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując