Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera mieszana + tradzik
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-12, 09:43   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez aga_ta95 Pokaż wiadomość
Witam
Mam duży problem z dbaniem o moją twarz. Studniówka tuż tuż, a ja nie wiem jak poprawić wygląd mojej buzi.

Otóż mam cerę mieszaną i zmagam się z trądzikiem młodzieńczym. Są to wypryski z "białym czubkiem". Korzystałam z porad dermatologów , ale pieniądze wydane na te wszystkie żele,kremy na nic się nie zdały. Czytałam że nie powinno się wyciskać pryszczy , ale nie mogę tego zrobić , ponieważ taka twarz wygląda nieestetycznie , szczególnie że chodzę do szkoły i czułabym się niekomfortowo. Myślałam , że to przez słodycze , których w sumie dużo nie jem , ale dla pewności odstawiłam je i zrezygnowałam z cukru białego. Efektów brak Już nie wiem co robić dlatego proszę o jakąś radę ;> z góry dziękuję
Agata, trochę późno, jeżeli do studniówki. Nie wyciskaj, serio. Wierz mi - wiem, co mówię. Za tydzień zniknie zaczerwienienie skóry, a jeżeli będziesz miała jednolity kolor, to i to białe pod podkładem będzie mniej widoczne. No i nie roznosi się, łatwiej zaleczyć. Poza tym... leczę się Epiduo. Jestem średnio zadowolona, ale na trądzik mi pomógł, więc polecam. Ale są różne retinoidy i nie ma pewności, że ten konkretny Ci pomoże.

Do tego używam delikatnego, antybakteryjnego żelu do twarzy (ziaja med, ale może zapychać) i olejku z hialuronianem cynku - mieszam i na przetartą tonikiem, wilgotną twarz. Za tonik robi zielona herbata lub zioła z dodatkiem kwasku cytrynowego, bo wszystkie inne mnie zapychają. A toniku trzeba używać koniecznie. Do tego krem pod oczy, maseczki, peelingi, krem pod makijaż. Bardzo służyła mi maseczka Best i peelingi savon noir, ale wpływ na trądzik widać dopiero po miesiącu. Natomiast skóra wygląda ładniej już po pierwszym użyciu.

Jak dbasz o skórę, co z nią robisz? Czego używasz do makijażu, jak zmywasz? Jak jesz?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując