Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-11-22, 18:46   #89
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Internat vs. stancja. Na czym to polega?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Stancja jako typowa stancja, to pokój wynajmowany przy właścicielu, często starszej i samotnie mieszkającej osobie, to zupełnie co innego niż mieszkanie studenckie (nie sądzę, żeby ktoś w takim wynajął miejsce osobie niepełnoletniej). Ze swobodą w takiej bywa różnie, internat ma tę przewagę, że jest jasny regulamin, a nie widzi mi się właściciela, które w poniedziałek może być takie, ale w czwartek już zupełnie inne.
Co do internatów, to mało szkół je ma, ale są jeszcze bursy (sama w takiej mieszkałam), to coś jak internat, tylko mieszkają w niej osoby z różnych szkół.
Tylko, że ja mówię o stancji w pojęciu licealisty . Internaty są 4, a bursy 2, więc jednak internatów jest więcej . Na pewno kiedy wynajmujesz pokój nie masz problemu, żeby wrócić po 22, bo idziesz z klasą do kina, a w bursie taki problem już może zaistnieć. Wszystko zależy od dogadania, w przypadku wynajmowania czegoś zasady są po prostu bardziej elastyczne, do obgadania.
__________________
Live your life.
Take chances.
Be crazy.
Don't wait.
Because right now, you're the oldest you've ever been and the youngest you'll ever be.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując