Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy skórne- wątek ogólny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-03-08, 15:45   #967
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

Jak się da coś pokombinować w tę stronę, to spróbuj z lekarzami wyregulować hormony

Ale warto pójść w to i w to, również w leczenie dermatologiczne, ja bym spróbowała obydwu. Nawet jakby się udało doprowadzić sytuację hormonalną do ładu, czego ci życzę , to trochę czasu to i tak potrwa a niekoniecznie będzie to w stanie cofnąć i wygoić obecne zmiany skórne.
Naprawdę nie było nic poza poleceniami LRP, żadnych propozycji leczenia na teraz lub na przyszłość? Niektórzy dermatolodzy proszą o powrót na jesień i unikają prowadzenia terapii leczniczych w słoneczne miesiące, są różne podejścia...
Zmieniłabym dermatologa, bo kosmetyki żebym nie wiem jak dobre były to jednak mało. Tu przydałoby ci się leczenie skóry, zwłaszcza przy tych kilkuletnich zmianach, a kosmetyki prawnie ze względów bezpieczeństwa nie mogą działać na tyle głęboko czy intensywnie co leki.

Myślę, że retinoidy mogłyby tobie pomóc. Wielu dermatologów jest zdania, że nie ma leczenia trądziku bez retinoidów. Chociaż to dość złożony temat i nie ma jednego leku dla wszystkich, czasem trzeba inaczej podziałać i to ocenia lekarz.
Na rynku są kosmetyki z retinoidami (retinol, retinaldehyd), ale nie polecam ci od tego zaczynać zamiast leczenia. Nie bez powodu jedno jest lekiem a drugie nie, mniejszy potencjał i może nie wystarczać, szkoda marnować czas, pieniądze i nerwy przede wszystkim
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując