Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-21, 10:08   #9
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ludwik Dorn będąc marszałkiem sejmu powiedział: "pokaż lekarzu, co masz w garażu". Mowa nienawiści w sensie definicji to słowna wrogość i dyskryminacja z pozycji siły wobec słabszych, mniejszości, osób nie mogących odpowiedzieć na równym poziomie, więc nie do końca jestem przekonana czy akurat pasuje do tego zdania to określenie. Oczywiście na forum powinno się wystrzegać krytyki przekraczającej granice, ale nie powinno się zabraniać negatywnych opinii w ogóle. Jeżeli konkretna osoba daje się poznać ze złej strony, to można (rzecz jasna nie używając języka agresji i słów typu "konowały" czy "szuje") wyrazić opinię, np. "moim zdaniem większość lekarzy źle leczy". Ja na wątku o aktualnych wydarzeniach wyraziłam opinię o pewnej osobie, że manipuluje faktami. Możesz się nie zgodzić, ale stwierdzenia typu "mijasz się z prawdą" lub "manipulujesz faktami" uważam za dopuszczalną polemikę - jeżeli oczywiście potrafi się tego dowieść.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując