Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jesień idzie więc się odchudzamy i sporty uprawiamy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-09-05, 13:46   #83
Andziusiaech
Zakorzenienie
 
Avatar Andziusiaech
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 735
Dot.: Jesień idzie więc się odchudzamy i sporty uprawiamy!

Cytat:
Napisane przez Hankaak Pokaż wiadomość
Ogólnie dieta BT pozwoli zgubić brzuch. Bułka czy chleb to węgle. Dieta niskowęglowodanowa polega na tym, by ściąć węgle do poziomu 40-80 gram dziennie, niektórzy bardzo aktywni fizycznie pozwalają sobie na 100 g węgli. A bułka grahamka (90g) posiada już ok. 50 gram węgli, kromka razowego to 16-20 węgli, a zjesz raczej 2 kromki. Dzienna dawka zapewniona. Do tego poranny wyrzut insuliny + podwyższony poziom kortyzolu (z rana jest najwyższy u zdrowych osób), i nasz organizm dostaje szału bo... kortyzol podnosi poziom cukru we krwi a insulina ma go obniżać. Jak zjesz dużą dawkę węgli - to wydzielasz insulinę. I następuje sprzeczność. Dlatego odchodzi się od węglowodanowych śniadań i przerzuca się węgle na kolacje. Ja na śniadanie prócz 1 pomidora albo 2 średnich ogórków kiszonych czy kawałka papryki z węgli nie jem praktycznie nic...
Owszem, jesz co chcesz. Może to Ci pomóc, albo nie zobaczysz różnicy. Ja widzę. Mój facet jak wchodzi w niskowęglowodanową też widzi różnicę w funkcjonowaniu ciała. Po tygodniu bycia na BT będziesz widziała czy jest lepiej czy nie.
może tym tropem pójdę właśnie. To jest myśl.

mmm, pierogi też bym zjadła
Andziusiaech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując