Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na niemarnowanie jedzenia i nie tylko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-05-08, 07:46   #44
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

U mnie świetnie się sprawdza rozpiska menu na cały tydzień (śniadania i obiady+ dość ogólnie przekąski i kolacje), przygotowana lista zakupów i trzymanie się jej. Jeździmy na większy szoping spożywczy raz na tydzień i kupujemy wszystko co potrzeba. Warzywa i owoce dokupuje zwykle jeszcze w tygodniu. Chleb piekę w domu i jest tak pyszny że zjadamy do ostatniego okruszka
Jeśli kupujemy mięso (bardzo mało, bo tylko tz je) to od razu w porcje i do zamrażarki.
Tak samo ser żółty czy wędliny, dziele na porcje po kilka plastrów, do pudełka i mroze.
Zawsze tez mam w zamrażarce jakieś rzeczy na szybkie danie albo porcje ugotowanego wcześniej obiadu.
Bardzo polecam takie konkretne planowanie, dzięki temu nie marnujemy jedzenia praktycznie wcale a na koniec tygodnia przed zakupami lodówka jest wyczyszczona
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując