Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na niemarnowanie jedzenia i nie tylko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-05-08, 09:29   #57
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Dla mnie codzienne kupowanie czegoś to strata czasu, jeżdżę do pracy i na różne inne zajęcia tramwajem lub rowerem. Więc żeby wstąpić do warzywniaka muszę wysiąść po drodze albo zjechać rowerem, przypiąć rower, wejść do sklepu, postać w kolejce, potem znów na tramwaj lub odpinam rower, pakuje się i jadę dalej. Pół godziny zmarnowane. Wiem, bo w tygodniu coś zwykle z warzyw i owoców dokupuje i tyle to trwa.
A jeszcze np mięsny, mam koło domu super sklep, ale tam jest zawsze kolejka na 20 min codziennie i o każdej porze, potem kupowanie i powrót do domu to znów ponad pół godziny. Nie dla mnie takie coś.
Może jakbym piechotą się poruszała z pracy do domu to było by inaczej

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

A odpowiadając na pytanie o chleb, często tz miesza różne mąki w różnych proporcjach, żeby wyszedł jakiś graham, plus prażona cebulką (bardzo dużo, uwielbiamy cebulowy chleb)i mnóstwo ziaren, otrębów, płatki owsiane. Jak nie ma tz i piekę ja to korzystam z gotowych mieszanek firmy Adria (polecam graham) + dodatki jak wyzej. Piekę na drożdżach, w maszynie z Lidla, wygodnie i szybko
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując