Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Samotność - jak przetrwać?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-20, 07:28   #40
Kaa_tie
Raczkowanie
 
Avatar Kaa_tie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 73
Dot.: Samotność - jak przetrwać?

Cytat:
Napisane przez Sabrinasab Pokaż wiadomość
a ja się tak zastanawiam, co robienie w pojedynkę jest łatwiejsze i jak można dany czas wykorzystać do oporu? Nie mówię tego, żeby dogryźć, ale często jest to powtarzane. Moje koleżanki, które jeszcze kilka lat temu były singielkami i bardzo się realizowały, stwierdziły jednoznacznie, że w pojedynkę jest po prostu ciężej. Takie przyziemne rzeczy jak mieszkanie, czy jedzenie - w dwójkę i łatwiej fizycznie i finansowo. Jeśli chodzi o podróże to podróż w pojedynkę zawsze wychodzi drożej, bo jedynki są proporcjonalnie dużo droższe, albo ich nie ma. Dochodzi do tego, że nie każdy lubi taką samotność w podróży, albo nie potrafi szybko nawiązywać relacji. W przypadku imprez w większości przypadków nic się nie zmienia. Wszystkie jednogłośnie stwierdziły, że w dwójkę jest o wiele łatwiej.

Oczywiście, że w związku o wiele rzeczy łatwiej. Jednak gdy już jest się powiedzmy "skazaną" na singielstwo bo akurat dookoła nie ma nikogo odpowiedniego to warto ten czas jakkolwiek wykorzystać, a nie siedzieć i zastanawiać się "tego nie zrobię, tego też nie i tego też nie, bo we dwójkę byłoby łatwiej". W podróż można zabrać siostrę/koleżankę/kuzynkę, to już jest we dwójkę. Przecież mało kto podróżuje całkowicie samemu.
Wiele osób wyśmiewa ten motyw "niezależnej singielki", która jest dumna z tego, że sobie radzi. Ale powinna być dumna właśnie dlatego, że we dwójkę w życiu dużo łatwiej, a ona sobie z tym wszystkim radzi sama. Oczywiście są feministyczne skrajności w stylu "facet mi niepotrzebny, faceci są gorsi od kobiet" i tutaj o takich nie mówię absolutnie, natomiast póki jest się samemu warto ten czas jednak przeznaczyć na jakieś hobby, skupienie się na sobie i swoich celach i planach. Żeby wiedzieć kim się jest i czego się chce od życia jak już się w ten związek wejdzie.
Kaa_tie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując