Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kiedy przestać inwestować w znajomość?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-10, 15:53   #2
DwadziesciakilkaLat
Wtajemniczenie

Dot.: Kiedy przestać inwestować w znajomość?

Cytat:
Napisane przez RunRunRebel Pokaż wiadomość
Przez długi okres czasu byłam w związku i kiedy on się rozpadł postanowiłam skorzystać z internetowych portali randkowych. Nie idzie mi najlepiej. Nie wiem czy to kwestia wyjścia z wprawy czy po prostu jeszcze nie przywykłam, że na tego typu stronach można natrafić na bardzo różnych i często bardzo dziwnych ludzi.

Jakiś czas temu poznałam kogoś interesującego, ale znajomość zakończyła się popularnym dzisiaj ghostingiem. Na początku nie rozumiałam, jak do tego doszło. Byłam w totalnym szoku. Z czasem, kiedy emocje nieco osłabły, dostrzegłam, że było kilka sygnałów alarmowych, które zwyczajnie przegapiłam.

Ostatnio znów pojawił się ktoś, kto dobrze rokował. Początkowo dużo pisaliśmy, umówiliśmy się na spotkanie. Z czasem zauważyłam zmiany, np. brak inicjatywy z drugiej strony (kiedy ja pisałam, on odpisywał, natomiast nigdy nie zaczynał rozmowy pierwszy). Często ignorował moje pytania, albo odpowiadał samymi emotkami Nigdy nie interesował się tym co robię, jak minął mi dzień ani co lubię. Tak jakby nie chciał mnie poznać. Jako, że oboje mamy ponad 30 lat, zapytałam wprost o co chodzi. O rzekomy brak czasu. Jednocześnie dostałam też zapewnienie, że wciąż mu zależy i chce kontynuować znajomość. No ale... dni mijały i nic się nie zmieniało. Kulturalnie podziękowałam wyjaśniając, że zależy mi jednak na czymś innym.
Niektóre z moich koleżanek były zdziwione.

Zatem... kiedy przestać inwestować w jakąś znajomość? Jakie znaki są dla was wystarczające by zauważyć, że komuś nie zależy? Kiedy odpuszczacie? Chyba nie mam wyczucia w tej kwestii.
Chyba sama najlepiej odpowiedziałaś na swoje pytanie

Ja bym od siebie dodała, że jak facet zaczyna się czepiać. Nagle Ty masz mnóstwo jakiś pierdołkowatych wad, za to inne dziewczyny i koleżanki są takie piękne, energiczne i zdolne.

No i kiedy zauważasz, że cała ta znajomość od dawna bardziej Cię martwi niż podnosi w górę i uszczęśliwia.

Jak facet ma na Ciebie totalnie wylane i nie pyta, jak Ci minął dzień, co robisz, jak się czujesz, na co masz ochotę.

Wszystko robisz sama, radzisz sobie ze wszystkim sama. W weekendy jesteś sama, popołudnia też, bo on zawsze ma ważniejsze zajęcie. A w dzień, wiadomo, praca, więc też nie ma czasu.

Najlepszym wyznacznikiem jest chyba to, jak się czujesz. Skoro czujesz, że mężczyźnie nie zależy na tej znajomości, to najprawdopodobniej tak jest. A raczej nie znam przypadków, w których facetowi nagle zaczyna zależeć, z czasem jest tylko gorzej. Więc lepiej reagować od razu i szukać dalej, tak jak Ty robisz.
DwadziesciakilkaLat jest offline   Odpowiedz cytując