Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 17:33   #80
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica? Jak dbać.. ?

Cytat:
Napisane przez vddj Pokaż wiadomość
Witam.
Jakoś rok temu poszłam do ginekologa i dostałam antybiotyk na grzybicę pochwy. Teraz wydaje mi się, że znowu to mam! Biały śluz, lecz nie serkowaty, zbiera się TAM. Mimo , że myję się codziennie, wraca. Troszkę dziwnie pachnie, hmm.. rybką? :P Po za tym swędzi..
zazwyczaj antybiotykami nie leczy się grzybicy pochwy. jedyne wyjątki to antybiotyki polienowe: nystatyna, natamycyna np. pimafucin. jednak naczęściej leczy się grzybka lekami azolowymi. antybiotyki takie zwykłe sprzyjają powstawaniu grzybicy. przy grzybku zwykle jest charakterystyczny "serek" a nieprzyjemny zapach głównie związany jest z infekcjami bakteryjnymi... w jaki sposób miałaś diagnozowaną grzybicę? jesteś pewna że to nie infekcja bakteryjna? na dodatek często jest powiązana z zapaleniami pecherza (łatwo przenieść bakterie z okolic cewki w okolice pochwy)

Cytat:
Napisane przez vddj Pokaż wiadomość
Jednak z chęcią posłucham rad jak dobrze dbać o drogi rodne (chodzi, żeby grzybica nie powracała, żeby nie swędziało mnie tam nic i jeszcze przy okazji mam częste zapalenia pęcherza, chodzę siusiać co 10 minut ).
przy zapaleniu pecherza bardzo ważne jest oddanie moczu przed i po stosunku, podcieranie sę w kierunku od przodu do tyłu, dbanie o utzrymywanie w cieple stóp i nerek, picie dużej ilości wody i nie wstrzymywanie sikania, trzeba często oddawać mocz. z preparatów rózniastych dobra jest żurawina i witamina c (lub dwa w jednym ). a ogólnie warto kupić sobie dobry płyn do higieny lub używac takiego mydełka, który Tobie będzie najbardziej odpowiadał, nawet mydło typu bobas dla niektórych kobiet jest lepszy niż specjalistyczne. choć ja polecam niektóre z kwasem mlekowym (np. ziaja z korą dębu, AA help, lubex). i dobrze jest dostarczac regulanie dobrej flory bakteryjnej, więc łykanie specjalnych probiotyków ginekologicznych też może pomóc. zarówno na drogi moczowe jak i płciowe.


Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
To masz odp. dlaczego grzybica nawraca. Golenie czy depilacja jest niezdrowa dla kobiecych narzadów płciowych możesz włosy najwyżej przycinać. Inaczej licz sie z możliwością posiadania grzyba.
oj tam. ja się golę i jest ok. fakt, kiedyś miałam mega problemy z grzybicą, ale nauczyłam się odpowiednio dbać o siebie, jem mniej cukru, noszę miękką bieliznę, łykam probiotyki, używam dobrego płynu, osuszam miejsca intymne osobnym ręcznikiem i naprawdę już od dość dawna niemiałam takich problemów a golę się regularnie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując