Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Endometrioza - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-15, 08:24   #35
gosiag10
Przyczajenie

Endometrioza?

Witam wszystkich,
opiszę w skrócie moją sytuację. Od 2 lat leczę się Bromergonem i Dupahstoenm z powodu wyskoiej prolaktyny i niskiego progesteronu, miałam plamienie. Prl jest już w normie, progesteron ciągle niski. Od tego cyklu mój lekarz kazał odstawić Bromergon i Duphaston i zacząc brać Castangus. Od 11 dc zaczęły się plamienie, zrobiłam USG dopochwowe, nic nie wykazało. Dostałam Stediril (tabl. antykoncepcyjne) na zatrzymanie plamienia. Byłam wczoraj u mojego lekarza, powiedział, że mam powiększony prawy jajnik, przy badaniu czułam ból - podejrzenie zapalenia przydatków. Okazało się, że na szyjce macicy jest zmiana - prawdopodobnie ognisko endometriozy Ale lekarz powiedział, że i tak nic z tym teraz nie zrobimy !!!! Dostałam od nowa Bromergon na noc 1/2 tabletki oraz Stediril (antykoncepcyjne) od 16-25 dc i tak przez 4 miesiące oraz 20 czopków Metronidazolu (w ulotce napisane, że są antybakteryjne) Mam wątpliwości co do tego leczenia. Po pierwsze czy endometrioza nie powinna być od razu leczona? Jakieś badania na stwierdzenie jaki to stopień, czy nieleczona endometrioza nie będzie się dalej rozwijała? I jeszcze jedno na ulotce Bromergonu jest napisane, że nie wolno brać go łącznie z tabl. anty, a ja właśnie mam tak brać.
gosiag10 jest offline   Odpowiedz cytując