Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-06-19, 09:53   #4871
martaakow
Zakorzenienie

Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez extranjera Pokaż wiadomość
Nie pamiętam juz ktora dziewczyna pisala, ze mozna stosowac jeden krazek 4 tygodnie i potem od razu zakladamy nowy, zeby nie miec krwawienia z odstawienia. Wczoraj jak bylam u ginekologa to on powiedzial, ze 3 tygodnie jeden sie nosi i od razu drugi zalozyc. Tak tez kiedys robilam, ale stwierdzilam ze to tydzien mniej specyfiku, a co za tym idzie skraca sie czas wykupienia kolejnej recepty. Podpowiedzcie mi czy faktycznie 4 tygodnie przetrzymywania jednego to taka zbrodnia? Czy TRZEBA i nie ma innej opcji trzymac go 3 tyg. i potem od razu kolejny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mozna 4 tygodnie.
Ulotka o tym mówi, tylko nie w taki bezpośredni sposób - jest o tym w zagadnieniu, co jeśli nie wyjmie się krążka po 3 tygodniach i ulotka mówi, że jeśli mieścimy się w 4 tygodniach, to ochrona jest zachowana i należy zrobić normalną przerwę (lub włożyć nowy)

Po polsku trudno znaleźc informacje na ten temat, wklejam po angielsku:

Conventional Use: Some doctors and the instructions that come with the Nuvaring may recommend that you leave the NuvaRing in for 21 days and then take a seven day break, which will cause your period to come.
Shorter Breaks: Research has shown that it is safe and more effective to only leave the ring out for three or four days per month. Many women therefore leave their NuvaRing in for 25 days and then take a three day break before putting their new one in, or 24 days with it in and four days out. If you do this, your period should start in the time the NuvaRing is out. You don’t need to wait until your period finishes to put your next NuvaRing in – you can start your new ring after three or four days whether you are still bleeding or not. Never take a break that is longer than seven days.
Continuous Use: You can also simply leave the NuvaRing inside for 28-31 days and then change it without a break. Change your NuvaRing on the 28th day (every 4 weeks) or on the same day each calendar month, putting the new one in immediately after you remove the old one. This will also make the NuvaRing more effective in protecting against pregnancy. For some women they will have some spotting after a few months – this is normal. If you do not like having irregular spotting, you may want to take a three or four day break every second or third month, which will make it more like having a period. Otherwise, just continue to use the ring, changing every 28-31 days, and the spotting will eventually stop.

Ja jestem w trakcie 3 krążka bez przerwy (zmieniam w sobotę, a raczej w piątek, bo w sobotę mnie nie będzie w domu) i wszystko jest w porządku.

Prawdę mówiąc, mój ginekolog nie jest zachwycony. Twierdzi, że powinnam robić przerwy, żeby endometrium się złuszczyło. Może będę robić ze 2-3 w roku, ale przez całe lato nie planuję. Ale jak zapytałam, co może się stać, jeśli nie będę robić przerw, to wymijająco powiedział "jest pani dorosła i zrobi, jak uważa", więc uznałam, że po prostu takie jest jego przekonanie i tyle.
martaakow jest offline   Odpowiedz cytując