Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-01, 09:47   #391
martaakow
Zakorzenienie

Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez anka123skakanka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to mogę się podłączyć pod Twojego posta, bo też od dłuższego czasu chce rzucić tabletki ale brakuje mi odwagi [emoji15] wiem, dziwne.
Boję się przejść na prezerwatywy i tej masy skutków ubocznych, nieregularnego okresu itp. ale branie tabsow już mnie tak męczy, że chyba potrzebuje przerwy...
Także wiem co czujesz i wspieram w podjęciu decyzji o rzuceniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj wyjęłam krążek. miałam czekać jeszcze tydzień, ale uznalam, że w sumie to po co. Kupiłam już nawet prezerwatywy i zobaczymy, jak będzie.

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
A szukalyscie powodu nieregularnych okresów? U mnie jest to pcos, i trochę da się zdziałać dietą, suplementami, ziołami.

Szukałam. Pcos mi wykluczono. Obciążenie prolaktyny wyszło ciut niezgodnie z tym, co powinno być, ale ginekolog wówczas uznał, że wygląda bardziej jak stres spowodowany pobraniem (pielęgniarka chyba pierwszy raz pobierał, bo m je pokłuła jak chora) niż innymi nieprawidlosciami. Brałam mimo to bromergon, ale nie było różnicy, a miałam sporo skutków ubocznych, więc odstawilam po konsultacji z ginekologiem.
Miałam przebadane wszystkie hormony i robione wszelkie badania. Wszystko w normie.
Nie ustalono u mnie nigdy przyczyny, a moje okresy nie są nieregularne, a zanikające - po wszelkich kuracjach hormonami były po 28dniach, później np po 40, pozniej po 60, pozniej po 90, a pozniej już nic.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja również bałam się odstawienia antykoncepcji, ale wcale nie jest źle. Tabletki to nie jest must have i nie są wyznacznikiem udanego współżycia bla bla. Dajcie sobie pół roku bez tabletek - jeśli będzie bardzo źle, to do nich wrócicie. No i trochę niefajnie narażać cały organizm po prostu dla tabletek .

Taki mam plan. Jeśli będzie źle, spróbuję za 6-9 miesięcy z jednoskladnikowymi tabletkami.
martaakow jest offline   Odpowiedz cytując