Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-02, 06:24   #395
Adrianna_8
Moderator

Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanie odnośnie miesiączki po odstawieniu tabletek.
Brałam Belarę od około 6 miesięcy, a tabletki ogólnie biorę prawie dwa lata.

Niestety, ale 7 sierpnia lekarz neurolog kazał mi natychmiast odstawić tabletki do wyjaśnienia sprawy. Miałam problemy neurologiczne i do badań miałam ich na wszelki wypadek nie brać.

Byłam wtedy w połowie opakowania Belary i tego dnia nie wzięłam kolejnej tabletki. Wiem, że powinnam zaczekać do końca opakowania i nie zacząć nowego, ale lekarz kazał to zrobić natychmiast.
Nie miałam możliwości skonsultowania tego z moim ginekologiem, bo akurat byłam w rodzinnym mieście, a potem był on na urlopie.

Krwawienie z odstawienia wystąpiło i wyglądało wszystko normalnie. Powoli leci 4 tydzień bez tabletek (i jakoś 3 tydzień po krwawieniu z odstawienia).

Co z miesiączką? Wiem, że to wróżenie z fusów. Wiem, że mogę w ogóle nie dostać miesiączki.
Mam wrażenie, że ponad tydzień temu miałam owulację. Bolały mnie jajniki, miałam zupełnie inny śluz. Wszystko wyglądało tak, jak przed braniem tabletek na czas owulacji.

Teraz śluz jest w normie, ale nadal miewam takie bóle owulacyjne. Nie okresowe, bo u mnie można rozróżnić ból owulacyjny od przedokresowego.

Jak mogę wyliczyć ewentualny dzień miesiączki? Mam to liczyć od pierwszego dnia bez tabletki? Od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia?

Zdaję sobie sprawę z tego, że magia się może zadziać. Że mój organizm może trochę szaleć. Ale z drugiej strony - męczy mnie codzienne spanie z podpaską, chodzenie z nią ciągle, bo w każdej chwili coś może się zdarzyć.

Do ginekologa planowałam się udać właśnie po tej pierwszej miesiączce bez tabletek, żeby móc coś powiedzieć.

Jeżeli miesiączka ma wrócić normalnie, to kiedy mniej więcej? Dzisiaj mija 25 dzień bez tabletki, normalnie miałam cykle od 22 do nawet 30 dni, z tego powodu brałam tabletki.
Kiedy powinnam się udać do lekarza z problemem, że miesiączka nie wróciła? Do kiedy mogę spokojnie czekać, a kiedy powinnam się zacząć martwić, że jej nie ma?

Ciążę oczywiście wykluczam. Nie mam partnera od jakiegoś czasu.
Ja bym poczekała pewnie z 2 miesiące i wtedy poszła do ginekologa na usg.
Tabletki można odstawić w dowolnym momencie (o ile się nie współżyje), więc za wiele nie mogłaś sobie pomóc. Musisz czekać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 665 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując