Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-09, 08:49   #547
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ale chodziło mi o np. system pracy pracy McDonald's. Racjonalizm ma dobre jak i złe strony, ty podałaś dobre a ja złe.
W McDonald's nie powinno się często jeść. Gdyby myślenie racjonalne było takie częste, to ta firma by splajtowala, a lokale pękają w szwach, Wielki Piątek, świątek, czy niedziela niehandlowa o 3 w nocy.

Mylisz krytyczne, racjonalne myślenie z kapitalizmem i konsumpcjonizmem, który właśnie liczy na to, że ludzie racjonalnie nie myślą i podświadomie im się wciśnie frytki i napój powiększony, jeśli sprzedawca odpowiednio sformułuje pytanie.

System pracy w McDonald's układa jakąś garstka ludzi w USA. I oni żerują na braku racjonalnego myślenia i pochopnych decyzjach. Których w społeczeństwie Nie brakuje.

Żyjemy w czasach popularności MLM-ów, przekrętów na garnki, a w naszych szkołach wiszą krzyże. Nie wiem, gdzie ta mainstreamowa racjonalność, bo na pewno nie u mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując