Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tłusta skóra
Wątek: Tłusta skóra
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-12, 18:04   #6
zmarnowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Świece się ! - cera tłusta

Witam,

mam 17 lat (dodam, że jestem chłopakiem - tutaj to chyba rzadkość?). Mój problem polega na jednej, ale jakże wielkiej i dołującej rzeczy. Mianowicie moja twarz 15 min po umyciu błyszczy się niesamowicie. W lato jest z tym jeszcze gorzej. Wiadomo.. Dosłownie światło odbija się ode mnie. Po godzińce a nawet mniej moja twarz staje się do tego tłusta. Starałem się tym nie przejmować, ale postanowiłem wypowiedzieć wojne...

Musze zaznaczyć, że mam cere skłonna do trądziku, syfy najczęsciej wywala mi na czole i czasami na nosie, ale nie mam ich dużo. Jednak pod skórą mam dużo zaskórników, całe czoło mam pokryte takimi małymi kropeczkami, nie są zbyt widoczne. Jak miałem 15 lat skończyłem z rózego rodzaju specyfikami. Używałem kosmetyków z VICHY, ale kremy matujące działały zaledwie na 2h, a póżniej świeciłem się ejszcze bardziej...

Ostatnio gdzieś w internecie wyczytałem, że Olej z Hipp pomógł na ten problem. Faktycznie po wytarciu skóra była dośc matowa. Stosowałem 3 dni i dzisiaj odstawiam go do szafki... wywaliło mi praktycznie całe czoło czerwonymi pryszczami...ahhh.

Więc zamierzam wrócić do kosmetyków. Wiem teraz, że najlepszym rozwiązaniem będą jakieś kosmetyki ze składem dość naturalnym... ale, że kompletnie tego tematu nie ogarniam, prosiłbym o pomoc w dobraniu odpowiednich preparatów.

Twarz myję sama wodą, więc może coś do mycia by się przydało? Pamiętam ze zawsze po toniku wywalało mi pryszcze, więc nie wiem czy warto? No i najwazniejsze jakiś super kremik który mi zmatowi twarz na cały dzień ! (wiem wiem, nierealne). Coś na noc ? nie musi być :P

świecie się najbardziej na czole, brodzie i nosie :/

Pozdrawiam i dziękówka z góry
zmarnowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując