Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamy Marzec 2020
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-07-07, 12:28   #64
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez PandziaL Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny trochę się uspokoiłam, chyba za bardzo panikuje, że jak była zgaga a teraz nie ma, większy ból piersi teraz mniejszy to źle a może faktycznie organizm się poprostu przyzwyczaja, nie mam dobrego lekarza jeszcze i stąd te moja wszystkie obawy, chodziłam do medicovera do bbaeckzi ktora nie zajmuje się prowadzeniem ciąży i teraz muszę szukać innego, chociaż zapisałam się też prywatnie, starałam się długo dosyć ale chyba myslalam że dłużej to zajmie i trochę jestem zła na siebie ze nie mam takiego lekarza znalezionego z którym mogę o wszystkim pogadać. Nie wiem też czy już biec do endokrynologa czy jeszcze nie, a i tak nie umiem znaleźć terminu. Z dnia na dzień takie zmiany i chyba człowieka trochę przytłacza
Wybór dobrego lekarza jest ważny, ja musiałam szukać innego niż tego do którego obecnie chodzę bo mi popadł ostatnio. Byłam u niego w lutym na wizycie i powiedziałam mu ze za jakiś czas będziemy się starać o dziecko. Zrobił tylko usg, powiedział że cyto jeszcze jest ważna, a reszta badań będzie jak już zajde w ciążę. Trochę mi się to nie spodobało. Do tego jedyna jego porada było to żebym partnera nie denerwować to się uda :/ potem sobie poczytalam opinie i nie miał zbyt dobrych o prowadzeniu ciąży. Jak tylko się dowiedziałam że jestem w ciąży zaczęłam szukać innego, a że chce chodzić na NFZ to nie było prost znaleźć dobrego lekarza, który nie będzie przyjmował na drugim końcu miasta. Udało mi się znaleźć takiego co ma dobre opinie i w miarę blisko przyjmuje tylko do niego mam termin dopiero na 5 sierpnia. Mam nadzieję że się zgodzi prowadzić moja ciąże. Jak nie no to wtedy chyba już prywatnie poszukam. Ja mam jeszcze taki mały plus że bliski kuzyn męża jest ginekologiem a przyjaciółka położną, więc jak będę miała jakieś wątpliwości czy pytania to wiem że z nimi będę mogła skonsultować


Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Cos mnie tchnęło, żeby sprawdzić czy jest jeszcze coś takiego jak becikowe. O dziwo jest.

Jednym z wymogów otrzymania jest:
"Istotnym wymogiem dla otrzymania becikowego jest pozostawanie przez kobietę pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (art. 15b ust. 5 u. ś. r.). Fakt ten powinien zostać potwierdzony zaświadczeniem lekarskim albo zaświadczeniem wydanym przez położną. Wymóg ten nie dotyczy osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka, a także do osób, które przysposobiły dziecko."

Czy ta opieka medyczna to musi być lekarz na NFZ czy ma to być jakikolwiek lekarz (rowniez prowadzący działalność prywatną)?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

PandziaL jedno co wiem to to żeby z niczym nie zwlekać. Jeśli pomyślałaś o tym żeby iść do endokrynologa - idź. Jeśli zechcesz pójść do psychologa - idź.

Wcale się nie śmieje, bo spokój ducha w ciąży jest bezcenny.

Ja jutro mam wizytę u gina w Luxmed. To bardzo specyficzny człowiek. Zobaczymy co powie o moich wynikach tarczycy. Na wszelki wypadek już się umówiłam do endokrynolog (która pisała pracę doktorancką z chorób tarczycy w ciąży), bo nie chce się zastanawiać czy ginekolog który nie jest endo ma na tyle dużą wiedzę że prawidłowo mnie poprowadzi...

I pamiętajcie o dentyście! Jeśli macie ubytki - natychmiast trzeba to naprawić. Stan zapalny jamy ustnej jest niebezpieczny dla ciąży...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co do becikowego z tego co kojarzę to nie musi być od lekarza na NFZ, ale warto też zaznaczyć że nie każdy dostanie becikowe bo jest limit dochodów "dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1 922 zł netto"
Adity jest offline Zgłoś do moderatora