Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przez wiedzę do piękna...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-09, 19:25   #5
wordila
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 784
Dot.: Przez wiedzę do piękna...

Dziś byłam w Rossmannie, skończyły mi chusteczki do zmywania makijażu jakie bardzo lubię - Synergen różowe, z fajnym zamykaniem plastikowym. I niby miałam kupić tylko je, ale złapałam się na tym, że udaję się do kasy, a w koszyku mam już krem do rąk, balsam do ciała, szampon i batona Zatrzymałam się dosłownie w miejscu i uświadomiłam sobie, że mam w domu nieużywane jeszcze 3 kremy do rąk, 2 szampony i 3 balsamy. No i przecież jestem na diecie!
Wszystko zwróciłam więc na odpowiednie półki i wyszłam tylko z chusteczkami - tak jak planowałam. A kolorowe opakowania kosmetyków wołały do mnie: "Weź mnie! Zabierz mnie do domu!".
Co takiego dzieje się z kobietami w perfumerii? Czy ktoś zbadał już kiedyś aktywność kobiecego mózgu w trakcie zakupów na dziale kosmetycznym? Myślę, że to temat co najmniej na pracę doktorską!

Po powrocie zasiadłam przed szafką w przedpokoju i wypakowałam wszystkie kosmetyki. Znalazły się tam takie, o których zapomniałam, że je mam. Przy okazji posprzątałam, kilka kosmetyków trafi w ręce koleżanek. I solennie obiecuję sobie kupować to co dla mnie dobre, co sprawdzone i czego z pewnością będę używać. Jako świadoma swego piękna konsumentka, jako kobieta, obiecuję sobie nie kupować pod wpływem promocji (trzeci gratis więc kupuję trzy opakowania) i emocji. Dzięki temu czuję wewnętrzny spokój i harmonię
wordila jest offline Zgłoś do moderatora