Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-22, 08:21   #49
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o historie, to jakiś czas temu przeczytałam o rodzinie Bogdańskich, którzy też zniknęli z dnia na dzień, próbowałam szperać trochę w necie ale chyba nie znalazłam niczego, co by wyjaśniało tę sprawę.
Niediegetyczne ma odcinek na ten temat KLIK. Rzeczywiście ciekawy temat, bo zaginięcie jednej osoby a całej bodajże 5-osobowej rodziny, to jednak inny kaliber. Była podobna sprawa u Stanowo, nazywali się McStay, z tym, że tam się ta sprawa wyjaśniła, nie spojleruję jak.


Przejrzałam Michałf1, którego polecacie i to zupełnie nie dla mnie. Straszaki, bajeczki, żadnych konkretów. Ja już wolę jak autor przynudza detalami ze śledztwa niż filmiki w stylu "Potwierdzona legenda miejska - nawiedzony plac zabaw w Alabamie, bo plac jest przy cmentarzu i ktoś tam widział, że się huśtawka sama buja" plus wielce wiarygodny filmik, na którym prawie nic nie widać, tylko jakaś babka histeryzuje.


Ze spraw, które mnie zaciekawiły i oglądałam w różnych wersjach u różnych Youtuberów:

-przełęcz Diatłowa, stara historia, ale świetnie pokazane, jak można racjonalnie dojść do realnej wersji wydarzeń zamiast wymyślać bajki o Yeti, tajemnych radzieckich eksperymentach itd
-wspomniana już historia zaginięcia 2 Holenderek Lisane Froon i Kristine Kremers w dżungli - podobnie z bardzo prawdopodobnie brzmiącą hipotezą
-Brandon Swanson, któremu w nocy zepsuł się samochód w drodze do domu i "rozpłynął się" w trakcie rozmowy telefonicznej z rodzicami, którzy po niego jechali
-Brianna Maitland, po której został tylko jej samochód pod opuszczoną szopą przy drodze z jej pracy do domu.


Z historii seryjnych morderców to chyba najstraszniejszy był dla mnie BTK, bo on działał bardzo "demokratycznie" tzn każdy mógł się stać jego ofiarą, nie tak jak np Bundy wybierał kobiety w typie jego byłej czy Dehmer gejów. Najbardziej zapamiętałam jedną z niedoszłych ofiar BTK, która tego dnia, kiedy on zaplanował ją "odwiedzić", przypadkiem zdecydowała się nocować u córki, a potem dostała od niego list, w którym jej pisał, jak mu przykro, że się nie spotkali i opisał, jaki scenariusz tortur i śmierci dla niej na tamtą noc wymyślił.

Jestem ciekawa, czy znajdą kiedyś Zodiaka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując