Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-24, 11:54   #9
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez mmari Pokaż wiadomość
Znacie jakieś SKUTECZNE kosmetyki, które pomogą w walce z zaskórnikami i wągrami? Albo domowe sposoby ? Jakie zabiegi na studencką kieszeń polecacie u kosmetyczki? Oczyszczanie wystarczy ?
Wiem, że nie wolno wyduszać, ale niestety nie potrafię inaczej się ich pozbyć. Nie są na mojej buzi jakoś bardzo widoczne, ale są widoczne coraz bardziej.
Zaczęły wychodzić mi na policzkach i brodzie + czoło. I na dekoldzie przy obojczyku. Na nosie zawsze miałam wągry, raz więcej raz mniej. Pryszcze raczej mi nie wychodzą, no może przed okresem.

Dodam , że na policzkach i czole mam suchą skórę. Czoło i broda mi się nie "świecą"
Pierwsza i może najważniejsza zasada to nie wyciskać Tylko wiem, że czasem to trudne
Zabieg mechanicznego oczyszczania twarzy w salonie kosmetycznym również odpada. Najlepiej abyś zainwestowała w serię zabiegów peelingu kawitacyjnego z kwasami (kwasy tylko zimą) ewentualnie teraz z racji pogodowej algi.
Z kremów polecam Ci Effaclar Duo na noc, a na dzień jakiś silnie nawilżający.
Domowe sposoby, które mogą Ci pomóc to maseczka aspirynowa dwa razy w tygodniu (zamiast standardowego peelingu enzymatycznego), maseczka z drożdży i ta z jogurtem naturalnym i ogórkiem. Możesz jeszcze spróbować mleka zamiast toniku raz dziennie. Mi bardzo pomogło
Prawdopodobnie masz cerę mieszaną, więc musisz bardzo uważać, by jej nie przesuszyć...


Cytat:
Napisane przez curlek Pokaż wiadomość
Mnie też od paru dni męczy ten temat! Ogólnie nie mam jakoś sporo tych zaskórników, ale jak się oglądam dokładnie w lustrze to widzę nawet na brodzie i pod kącikami ust, a tam nie mam jak tego wycisnąć. Słyszałam, że dobrą metodą jest parówka i później wyciśnięcie ich, bo łatwiej wychodzą, ale dla mnie parówki są koszmarne. Nie mogę nawet oddychać. Przymierzam się do zakupu plastrów magnetycznych na wągry Nivea. Opinie są podzielone, ale nie zaszkodzi spróbować. Jak nie przyniesie efektów - kosmetyczka murowana. W końcu idzie wiosna!
To bardzo dobrze, że nie masz jak wycisnąć w okolicach ust Tym sposobem może jeszcze więcej wyjść zaskórników.
Parówka jak najbardziej ok, ale dodam tylko, że zakazana jest przy naczynkach.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując