Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wartościowe książki dla dzieci
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-10-12, 09:39   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Franklin - cudo, sama oglądałam np. bajkę w telewizji, rewelacja.

Na pewno wiersze - nie tylko Brzechwa i Tuwim, ale też Chotomska, Kern (cudne!), Gałczyński (a i owszem, pisał dla dzieci), Konopnicka (i tu genialny Pimpuś Sadełko, obecnie spokojnie można kupić w księgarniach).

Osobiście KOCHAŁAM i do dzisiaj darzę miłością wielką Lucyny Krzemienieckiej Cudowne okulary - świetne bajeczki/opowiadania dla dzieci, niestety od lat nie było wznowień, ja dorwałam w antykwariacie. Na all jest jedna pozycja
http://allegro.pl/cudowne-okulary-lu...259260272.html
No i tej samej pani Z przygód krasnala Hałabały
Używana, brzydka okładka, ale warto.
Dla ciut starszych (chociaż może i 2latkę zainteresuje), z pięknymi ilustracjami - Groszek i Natalia, historia o dziewczynce około rocznej, która rozmawia ze swoim jamnikiem, śliczna rzecz Wanda Majerówna jest autorką.

To miałam też, ładne: http://allegro.pl/chodzi-chodzi-baj-...261766115.html

Co jeszcze - wszystkie baśnie narodów zsrr. Są piękne, Andersen, okrutny i groźny, się chowa. TAKIE miałam, kredowy papier, kolorowe, ładne ilustracje. Z tej serii było zresztą wiele - baśnie chińskie, japońskie, mongolskie...

Ferdynand Wspaniały oraz Proszę słonia, L.J. Kerna.
Placek zgody i pogody J. Papuzińskiej (w ogóle kobieta fajne ma rzeczy).

Czesław Janczarski i jego Miś Uszatek obowiązkowo
H. Łochocka i seria o wróbelku - Elemelku
Żabbing, czyli... Miałam, wydałam, odżałować nie mogę, muszę dorwać. Świetne, wierszem pisane. 2 części są.
Seria Poczytaj mi mamo i Wiewiórka. Większość fajnych.

Ogólnie uważam, że warto dzieci zapoznać też z dawniejszym językiem, nie tylko ze współczesną mową
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora