Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dekupażystki w kuchni czyli co nam w garnkach gra
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-26, 11:21   #43
zielona butelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielona butelka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z bliska:)
Wiadomości: 5 211
Dot.: Dekupażystki w kuchni czyli co nam w garnkach gra

Słoneczne placki z dyni na jesienną chandrę

Moje drogie.
Te placuszki to moja swobodna interpretacja pewnego skserowanego przepisu, który krążył po biurze. Na ponure dni, słoneczne placki z jesiennego warzywa. Smacznego!

Co z czym:

1 kg dyni
3 jajka całe
mąki pszennej tyle, żeby ciasto konsystencją przypominało naleśnikowe ( o precyzjo!!!) - u mnie wyszła spora szklanka mąki
natka pietruszki
sól( sporo inaczej będzie nytkie)
pieprz ( do smaku)
serek feta ( można dać pół do środka i pół zostawić na po usmażeniu)
olej słonecznikowy
pestki z dyni


JAK:


1)Dynie pokroić na spore kawałki, kwadraty wygodne do starcia na tarce warzywnej ( duże oczka). I ścieramy

2)Następnie do startej masy dodajemy mąkę, jajka i pietruszkę( naturalnie poszatkowaną) i mieszamy.
3)Teraz sól i pieprz i... mieszamy sprawdzając po wymieszaniu, czy jest smak czy nie. Jak nie ma smaku, tzn, jak jest taki nijaki, to więcej soli

4)Dla chętnych na tym etapie można już wrzucić fetę, która sama w sobie jest słona. Na koniec dodajemy pokrojone pestki z dyni.
5) Mieszamy wszystko razem, sprawdzamy czy jest odpowiednio słone i sru... na patelnię
6) Na patelni rozgrzewamy olej słonecznikowy, który bardzo pięknie podkreśla kolor dyni i placuszki są rzeczywiście bardzo słoneczne i żółciutkie.
7) Smażymy na złoto.
8) Po usmażeniu smarujemy fetą ( niedużo, wg gustu, tak, żeby nie zgubić smaku placków a żeby z drugiej strony nie byłe nytkie).
9) Podawać i jeść, wcinać, chrupać

Uffa, ja tak z głowy, mam nadzieję, że wszystko jest jasne.

MNIAM MNIAM MNIAM



---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------



.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Kobitki, a poniżej skopiowany i bardzo często robiony przepis na dynię z makaronem, absolutnie fantastyczny, przepyszny i najlepszy na świecie, więc już nie będę się trudziła z przepisywaniem, skoro oryginał jest idealny

SMACZNEGO!!!!



Fettuccine z dynią i masłem

z natką pietruszki



Składniki na 2 porcje:

makaron fettuccine
1/2 małej dyni
1/2 filiżanki płynnej śmietanki 18%
5 łyżek masła
3 szalotki
4 łyżki tartego parmezanu
sól, pieprz, natka pietruszki, gałka muszkatołowa


Przygotowanie:

Dynię obieram i oczyszczam z pestek. Kroję w kostkę. Na patelni z grubym dnem, na małym ogniu rozpuszczam masło, dodaję pokrojone cebulki, doprawiam solą, duszę je powoli, pod przykryciem około 10 minut, nie zrumieniając. Dodaję pokrojoną dynię i doprawiam szczyptą gałki muszkatołowej. Przykrywam i duszę powoli około 15 minut lub do miękkości. Dodaję śmietankę, 2 łyżki parmezanu, 2 łyżki posiekanej natki pietruszki, przyprawiam solą i pieprzem. Jeśli sos jest zbyt gęsty dodaję odrobinę gorącej wody. Do sosu dodaję ugotowany al dente makaron. Mieszam, rozkładam na dwa talerze i posypuję pozostałymi dwiema łyżkami parmezanu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg placki z dyni.jpg (35,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makaron_z_dynia.jpg (19,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makaron_z_dynia-2.jpg (45,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dynia_smazona.jpg (69,2 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez zielona butelka
Czas edycji: 2011-10-26 o 12:10
zielona butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując