Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-24, 20:29   #36
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beataa_De Pokaż wiadomość
Jeszcze nie wykluczam zmiany, ale bardzo ciągnie mnie na farmacje.
Nie wykluczam też, że pójdę na medycynę, jednak do chemii ciągnie mnie bardziej, niż do biologii i przeraża mnie perspektywa tak długiego kształcenia się, nie jestem pewna, czy dam sobie radę psychicznie (szczególnie chodzi mi o sekcje). Mam siostrę na medycynie, także trochę wiem o tych studiach .
Można też studiować chemie, czy biologie, ale ja siebie w szkole zupełnie nie widzę.
Pozostaje jeszcze stomatologia (nie wykluczam), kosmetologia, biotechnologia, wszelkie inżynierie związane z tymi przedmiotami .
Ten temat akurat mam w miarę obcykany. Bardzo ciągnie mnie na farmację, przeciekawe studia, praca też fajna. Ale chyba nie dla ludzi, którzy myślę, że polega tylko na sprzedawaniu leków, że to coś takiego, jak praca w spożywczaku chociażby.
Ogólnie biolchem otwiera wiele możliwości. Jeśli lubisz (lub jak w moim przypadku wręcz kochasz) chemie lub biologię, a najlepiej i to, i to, to zdecydowanie profil dla Ciebie.
Często też jest rozszerzona fizyka :conf used:.
Nie mam z nią większych problemów, niby na półrocze mam 5, ale ledwo. Zmienił mi się nauczyciel i po raz pierwszy zaczęłam jej się uczyć, poprzednio miałam 4 bez niczego, ale pewnie rozszerzenie to będzie masakra. Chociaż jest też opcja rozszerzonej matmy, co bardziej mi się podoba. Wszystko zależy od szkoły.
BTW, gdzie się wybierasz do liceum?
Ja juz studiuje wlasnie na PUMie. Pytam czy planujesz medycyne czy jakis pokrewny kierunek. Z tego co wiem to 5 LO jest dobrym liceum jesli chodzi o przygotowanie do studiow medycznych. Mam znajomych ktorzy sa wlasnie po 5. Wiesz tak naprawde to duzo zalezy od nauczyciela i od Twojego podejscia. Jesli ciagnie Cie na farmacje, medycyne to mysle ze i tak potrzebne beda korepetycje bo niestety wiekszosc nauczycieli slabo przygotowuje do matury, swoja droga to tez malo czasu jest przez 45 min na lekcji.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując