Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 18:42   #68
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Zainspirowana przez Was zrobiłam sobie test poziomujący z włoskiego. Jak podejrzewałam wyszło mi coś pomiędzy silnym A2, a połową poziomu B1. Test 100 pytań, dość trudny, praktycznie na same kruczki gramatyczne, więc wynik wyszedł mi niższy niż na bardziej kompleksowych testach, ale moim zdaniem odpowiada to rzeczywistości- na B2 jeszcze się nie czuję, a z poziomu B1 mam jeszcze trochę złożonych zagadnień do utrwalenia- okresy warunkowe, pronomi combinati itp. Test był długi, 8 stron A4, nie zrobiłam go do końca bo chyba na 5 stronie doszłam do zagadnień, które budziły moje poważne wątpliwości. Odpowiedziałam na 72 pytania na 100, więc chyba nie jest źle. Ale dzięki Wam wiem już z jakiego pułapu startuję teraz.
Poczytałam sobie książkę na czytniku- Paryż Rutherforda. Znalazłam sobie książkę "Minimalizm po polsku" i też trochę poczytałam. Przejrzałam ponownie specjalne wydanie magazynu "Sens"- Sens i finanse i planuję sobie dalszą walkę o lepsze zarządzanie domowym budżetem. Chyba skopiuję sobie schemat tygodniowego rejestru wydatków z tej gazety i przeanalizuję wydatki z tego miesiąca.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując