Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część PIĄTA
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-06-16, 20:44   #4999
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte

Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część PIĄTA

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mi się osobiście nie podoba coraz wieksza dowolność i swoboda w ubiorze. Uważam, że eleganckie stroje adekwatne do okazji nadają zarówno osobie, która je nosi, jak i miejscu, w którym jest, specyficznego charakteru. Nie podoba mi się, że do teatru czy opery ludzie chodzą w japonkach, plażowych sukienkach i nie widzą w tym nic złego. Nie podoba mi się też bardzo swobodny ubiór na np. egzamin czy rozmowę o pracę. Jestem dość konserwatywna w tym temacie. Nie działają na mnie argumenty, że najbogatsi ludzie świata chodzą w jeansach i trampkach Koszula ze spidermanem wydaje mi się trochę niestosowna do kościoła, ale w sumie pewnie nie zwróciłabym uwagi na tak ubranego faceta, bo bywają gorsze przypadki
O ile w miejscach kultu religijnego, czy w szerokopojętych sytuacjach formalnych (rozmowa rekrutacyjna, spotkanie biznesowe, egzamin) dress code jest jak dla mnie oczywisty i trzeba go przestrzegać, o tyle wymaganie eleganckiego stroju w sytuacjach nieformalnych, zwiazanych z rozrywka, spędzaniem wolnego czasu, czyli np. w teatrze czy w filharmonii jak dla mnie jest archaiczne i powinno odejść do lamusa. Dobrze, że się to zmienia i jest już znacznie luźniej niźli to drzewiej bywało. Moja opinia.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2017-06-16 o 20:45
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline