Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farby Khadi - opinie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-22, 19:42   #5
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Bejjka Pokaż wiadomość
ja używam farb khadi już pół roku i chyba przy nich pozostanę
używam głównie ciemnego brązu i czarnej kolory są ładne, naturalne. niestety, nie radzą sobie z zafarbowaniem siwych włosów, które (niestety) posiadam....no i bardzo szybko kolor się wypłukuje

niedługo spróbuję farbowania dwustopniowego :najpierw henna, która farbuje siwe włosy a potem ciemny brąz
Daj znać jak ci to wyjdzie. Bo jak mnie kiedyś siwizna dopadnie to mam zamiar farbować naturalnymi i wolałabym wiedzieć jak się do tego zabrać. Co prawda jest opis na stronie jak to robić ale wolę dowiedzieć się od kogoś jak to z tym w praktyce. A przedwczesnemu siwieniu zapobiega suplementacja cynku. Jeśli jesteś młoda a masz już siwki to spróbuj zwiększyć ilość cynku w diecie. Mnie pomogło. Moja mama w moim wieku już mocno siwiała. Ja zaczęłam ale potem zainwestowałam w preparaty z cynkiem i pomogło. No i naturalnie przyciemniam swój brąz Seboradinem z chlorofilem. A pojedyncze siwki wyrywam pensetką. Dlaczego? Bo enzymy powodujące siwienie działają na dany włos i na sąsiednie włosy tak długo jak długo siwiejący włos tkwi w mieszku włosowym.Dlatego włosy siwieją pasmami.Kiedy wypadnie ulegają dezaktywacji i nie działają już na sąsiednie włosy. Wyczytałam to kiedyś w Nature,stosuję selektywną eliminację siwków i najwyraźniej działa.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując