Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bardzo silnie nawilżający krem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-04, 10:34   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Skóra sucha potrzebuje lipidów Poszukaj na kwc jakiegoś kremu z mocznikiem, ceramidami itd. Półtłustego Kremy typowo nawilzajace są czesto za slabe przy skórze suchej Wiesiołek możesz łykac w kapsułkach z apteki.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Woda od środka skóry nie nawilża, więc trzeba ją od zewnątrz zabezpieczać przed wysuszaniem. Dobrym, sprawdzonym mocno nawilżającym kremem jest dermoprotektor Cetaphil MD lub emulsja nawilżająca Cetaphil DA - oba do kupienia w aptekach. Do tego spróbuj tego oleju z wiesiołka, np. kapsułek Dermogal, są z dodatkiem witaminy A i E. Możesz nakładać pod krem lub stosować same, ale zawsze na zwilżoną skórę (ja używam wody termalnej), bo olej zatrzymuję wodę w skórze i stosowanie na suchą nie przynosi takich dobrych rezultatów.
Moją skórę dobrze nawilżył także aloesowy krem Alterry, ale ma słabe recenzje na KWC, więc nie wiem, może tylko ja miałam takie szczęście - a skórę mam suchą i alergiczną
Czym myjesz twarz, bo to również jest ważne?

Woda nawilża od środka głębsze warstwy, przenika do naskórka i w przypadku skóry odwodnionej- zbyt nadmierne wyparowywuje. Pierwszego zdania kompletnie nie rozumiem

Mi dermogal nie pomógł niestety na suchą skórę Na tej samej zasadzie co olej działaja kremy Olej mozna wzbogacić naturalnym czynnikiem nawilzajacym, bo sam tez czesto okazuje się za slaby.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując