Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-10-02, 12:37   #999
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez ysska1991 Pokaż wiadomość
Hej potrzebuje porady. Duzo piszecie o podkladach Revlona i kusi mnie kupno jednego z nich, ale nie wiem jaki bedzie najodpowiedniejszy. Mozecie sie wypowiedziec jakie sa roznice miedzy ColorStay, Custom creations a PhotoReady?
Moja cera jest mieszana, czasami przesusza sie, a w niektorych miejscach blyszczy. Zawsze uzywajac podkladu mam wrazenie ze odznacza sie na twarzy, podkresla pory. Zalezy mi na podkladzie ktory stopi sie ze skora, nie bedzie tworzyl maski, wyrowna koloryt. Dodam ze nie mam blizn ani mocnego tradziku.
Rowniez slyszalam ze najlepiej nakladac podklad specjalnym pedzelkiem czy to najleprzy sposob?
Z gory dzieki za porady
od końca zacznę:
nakładać podkład pędzelkiem jest higieniczniej. Masz także pewność, że sebum i ewentualny brud w palców, nie dostaną się do skóry twarzy i jej nie zanieczyszczą. ja jednak samej sobie nakładam palcami - jest mi wygodniej, lepiej wyczuwam ile podkładu rozsmarowuję i czego jest za dużo. pędzelek wymaga dobrej ręki [nakładam klientkom pędzelkiem, żeby zachować higienę - maluję także w odpowiednich rękawiczkach, ale wprawiałam się bardzo długo, żeby robić to odpowiednio].

Revlon nie wytworzy Ci maski, nie stopi się także z kolorytem - tutaj ważne, aby dobrać kolor odpowiedni do Twojej karnacji - wtedy wszystko będzie wyglądało bardzo dobrze.

Revlon PhotoReady jest najlżejszym z tych trzech podkładów. Zawiera malutkie drobinki, które powodują efekt rozświetlenia twarzy, jaki uzyskasz po przyprószeniu puderm rozświetlającym. Nie jest to według mnie "chamskie" obrokacenie twarzy, ale opinie są różne. Kiedy przykrywam pudrem - drobinek nie widać. Jednak PR nie daje uczucia "zakrycia" twarzy, jest naprawdę lekkim podkładem.

Revlon Custom Creations to pięć odcieni w jednej buteleczce. Jest mieszanką PR i CS - jaśniejsze kolory ładnie rozświetlają twarz, ciemniejsze zakrywają ją. Jednak przy wyborze tego podkładu, musisz się liczyć z tym, że nie wszystkie pięć odcieni Ci podpasuje i może Ci zostać jeden, albo dwa. i wtedy wyrzucisz bardzo dobry podkład, no bo co z nim zrobisz ? według mnie nie jest on najlepszym podkładem, jaki wyprodukował Revlon - odcienie z jednego słoiczka się ze sobą nie spajają, a są różne i tutaj jest błąd producenta.

Revlon ColorStary, to podkład, który "zasycha" na twarzy, na długo zatrzymując kolor [mnie utrzymuje koloryt cały dzień]. z CS są trudności w doborze odpowiedniego koloru, bo on ma za zadanie zakryć niedoskonałości i zmatowić skórę, więc jest podkładem z rodzaju mocno kryjących. Nie przykryje dużych niedoskonałości, jak i nie zmatowi skóry na Bóg-wie-ile, ale jest naprawdę świetny. Bardzo długo używałam go jako produktu do pracy i radził sobie ze wszystkim - każda klientka była zadowolona. Gdy dodasz do niego bazę, kamuflaż i bardzo dobry puder - masz twarz jak z żurnala. Ale to tylko przykład - sam podkład jest bardzo dobry, na mojej skórze sprawdza się lepiej niż jakikolwiek inny, ale jak sama widzisz - nie na wszystkich. Warto wziąć próbkę z drogerii i przekonać się samemu.

nie mogę Ci polecić jednego podkładu z tych trzech, bo każdy ma w sobie coś innego i służy do czegoś innego. Starałam się w miare rzetelnie Ci to wszystko opisać. Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Ci dokonać wyboru.

aha i jeszcze - Revlon ma zwyczaj ciemnieć na twarzy. Nie jest to bardzo widoczne jak spotyka się w podkładach z niższej półki cenowej, ale jak ktoś jest perfekcjonistą to zauważy. ja mam 180 do cery mieszanej - jest on trochę jaśniejszy niż moja karnacja, ale znów 220 jest za różowy, a 320 za ciemny. więc mnie na koniec dnia dopasowuję się wręcz do karnacji - ciemnieje idealnie do mojego koloru. przy jasnych odcieniach - może przeszkadzać, ale skarg nie miałam, a sama nie używam, więc się nie wypowiem.

Edytowane przez muszki
Czas edycji: 2010-10-02 o 14:25
muszki jest offline Zgłoś do moderatora