Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-02, 15:24   #3549
karolinamakota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 97
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Materiał silikonowo-hydrożelowy, z którego wykonane są te soczewki to najnowsza generacja. Jest zdecydowanie lepszy dla oczu, bo przepuszcza więcej tlenu z atmosfery do rogówki - to głównie dzięki temu są zdrowsze i takie "fantastyczne".

Nie można jednak powiedzieć, że każdy powinien te soczewki nosić i koniec kropka. Niektórzy nie tolerują silikonu, niektórzy potrzebują więcej uwodnienia, które w silikonowo-hydrożelowych soczewkach jest na zdecydowanie niższym poziomie - w porównaniu z hydrożelami.

Poza tym dla soczewek jednodniowych, jeśli nie zamierza się w nich spać/robić drzemek w ciągu dnia, materiał nie ma aż tak wielkiego znaczenia, bo codziennie są zakładane nowe, świeże, nawilżone soczewki, wieczorem zdejmowane i wyrzucane. Materiał ma jednak większe znaczenie dla soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku.
Ja ich akurat używam, bo poleciła mi je okulistka, po tym jak miałam zapalenia rogówki po soczewkach z vision express. Ale dobrze wiedzieć,że mają takie "bajery: :P

A jeszcze jedno pytanie. Jak długo nosicie zazwyczaj soczewki w ciągu dnia?
Niegługo szykuje mi się wyjazd w gory na pare dni i cóż... wyjazd o 4 nad ranem a potem do późnego wieczora pewnie będe musiała wytrzymać i trochę się obawiam o to. Mam bardzo dużą wadę,więc okulary oczywiście mam,jednak widzę w nich dużo gorzej niż w soczewkach.

Edytowane przez karolinamakota
Czas edycji: 2015-09-02 o 15:28
karolinamakota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując