Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Korepetycje. Kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami, stawki za lekcje - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-16, 15:38   #36
Syluch
Raczkowanie
 
Avatar Syluch
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 50
Dot.: Korepetycje. Jak rozwiązać kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami ?

Ja co prawda nie mam doświadczenia z korepetycjami, jednak mój brat również prowadzi własną działalność i udziela korepetycji z języków obcych, które zna biegle, a w dodatku ludzie także go sobie bardzo chwalą. Również zdarzały się numery, gdzie dzieciaki albo nie przychodziły na zajęcia, albo odwoływały dosłownie parę minut przed lekcją zajęcia. W tym przypadku była krótka piłka, mój brat parę razy przymknął na to oko, choć był wkurzony, ale w momencie, gdy się to powtórzyło, to dziękuję, do widzenia - nie było szans wrócić ponownie na zajęcia. Moim zdaniem to dobra, choć brutalna strategia, albo ktoś chce się uczyć, albo nie, to przecież jasne ... a ile potem było łez i próśb o ponowne przyjęcie, bo takiemu numerantowi groziła niedostateczna, albo okazywało się nagle, że wcale nie tak łatwo zdać rozszerzony język na maturze na dobrym poziomie ... Lepiej skupić się na uczniach, którym faktycznie zależy na nauce / dobrze zdanym egzaminie, a odwoływanie zajęć krótko przed ich rozpoczęciem ewidentnie świadczy o tym, że ktoś sobie leci w kulki i tylko zajmuje miejsce osobie, która faktycznie byłaby zainteresowana.

Edytowane przez Syluch
Czas edycji: 2014-09-16 o 15:40
Syluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując