Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Korepetycje. Kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami, stawki za lekcje - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-16, 16:01   #40
licziliczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 92
Dot.: Korepetycje. Jak rozwiązać kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami ?

Dawno temu udzielałam korepetycji z języków, przygotowywałam też do matury i egzaminów. Jeżeli masz efekty, warto dbać o jakość, nikt Ci nie zarzuci, że bierzesz pieniądze i olewasz temat

Oto moje rady:

1. Pierwsza lekcja (organizacyjna) za darmo (najlepiej, gdyby było to też spotkanie z rodzicem, jeżeli to rodzice płacą za korepetycje) - wyjaśnienie zasad, zbadanie poziomu wiedzy), później płatność za miesiąc "z góry", wtedy też "rezerwacja" terminów w danym miesiącu.

2. W razie choroby - możliwość "odrobienia" lekcji - przecież materiał i tak trzeba "przerobić". Mówisz o tym na lekcji organizacyjnej. Ew., w konkretnych sytuacjach, wedle Twojego uznania, "przeniesienie" wpłaconych pieniędzy na następny miesiąc, ale tu nie ręczysz za efekty kształcenia, gdyż niektóre partie materiału nie są przerobione. Jeżeli są to nie choroby, ale "choroby" - ew. rezygnujesz z pracy z daną osobą, uzasadniając, że nie dasz rady "przerobić" materiału.

3. Jeżeli uczeń się spóźnia - lekcja się skraca, gdyż za chwilę masz następnego ucznia. Mówisz o tym na lekcji organizacyjnej.

4. Jeżeli to rodzice płacą za korepetycje - comiesięczny kontakt z rodzicami, omówienie postępów oraz "niedociągnięć" typu spóźnienia, nieodrobione zadania. Mówisz o tym na lekcji organizacyjnej, że takie kontakty będą. Uważam, iż mimo, że uczniowie są dorośli, osoba, która płaci za korepetycje, powinna mieć informacje, jak jej pieniądze są wydawane.
licziliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując