Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Korepetycje. Kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami, stawki za lekcje - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 18:34   #50
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Korepetycje. Jak rozwiązać kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami ?

Jak masz działalność to podpisujesz umowy, zastrzegasz w umowie, że za zajęcia nie odwołane z 24 godzinnym wyprzedzeniem pobierasz opłatę i tyle.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwia2808 Pokaż wiadomość
Dziękuje za Wasze zdanie na te ten temat. Po prostu czytając to dochodzę do wniosku, że jestem za miękka i zbyt mało stanowcza.
Odnośnie odwoływania to naprawdę czasem aż coś we mnie wybucha, gdy uczniowie tłumaczą się, że odwołali lekcje (lub po prostu się nie zjawili) bo prezent koleżance na osiemnastkę musieli pójść kupić, albo "wypadł" im egzamin na prawo jazdy lub korki zz biologii. To są sytuacje o których wiedzą wcześniej, a nie wypadły. Zdarzyło się, że poprosiłam o zapłatę za lekcje, bo sytuacja powtórzyła się już kilka razy. Czasem zapłacili, a czasem słyszałam " nie zapłacę bo to dużo pieniędzy i nie mam". I ręce opadają....
To po co Ci taki klient? Ty z działalnością idziesz w koszty a umową się nie zabezpieczasz bo odstraszy klientów. No takich jakich masz teraz odstraszy. I chyba o to chodzi by mieć klientów dla których opłaca Ci się pracować a nie potencjalnie niewypłacalnych. Tak, zdecydowanie za miękka jesteś na ten biznes. I na własną działalność. Jak tak dalej pójdzie zbankrutujesz albo będziesz jeszcze dopłacać do tego interesu. Pewnie już teraz to robisz.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując