Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Marketing i reklama w firmie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-11, 09:48   #90
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Cytat:
Napisane przez Lennnaaa Pokaż wiadomość
Hej! Kochana, a czego się spodziewałaś? "Zatrudnij studenta marketingu, on Ci to zrobi za bezcen"...?

Wyjścia są dwa:
- robisz to sama
- płacisz komuś (profesjonaliście lub komuś, kto "się zna")

Oczywiście, żebyś ogarnęła to sama, potrzebujesz masę czasu - a pewnie go nie masz, jeśli startujesz z biznesem. Ale możesz np. spotkać się ze znajomymi i zrobić "burzę mózgów", na pewno ktoś Ci coś poradzi... ale wiadomo jak jest z wiedzą ludzi, którzy się nie zajmują marketingiem... mogą być trafione akcje, ale może to być przepalony budżet. Najłatwiej byłoby znaleźć agencję, albo freelancera, który się zajmuje takimi rzeczami. Będziesz miała pewność, że będzie profesjonalnie, a na pewno sypną super pomysłami (insight konsumencki, targetowanie, sposoby reklamy). Ja bym postawiła na profesjonalistów, bo wiem ile może zrobić dobra promocja marki. Ale nie można tego robić "byle jak"...

Ile byś chciała komuś zapłacić za prowadzenie fanpage'a na fb, jeśli kilkaset złotych to za dużo? 50 zł miesięcznie? Możesz znaleźć kogoś np. przez gumtree, ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz... z jakiego jesteś miasta? Jeśli rzeczywiście chciałabyś super zaoszczędzić, to uderz do studentów, którzy chętnie wezmą jakąś fuchę, ale co z tego wyjdzie - nie wiadomo. Jak w życiu - co tanie, to drogie, więc mam nadzieję, że dobrze wybierzesz
Wiesz co - nigdzie nie napisałam, że taka praca nie jest tyle warta Ale jak się kasy nie ma to jej nie wyczaruje. Pozostaje mi samemu się tym zająć kosztem innych działań.
Miałam nadzieję, że są tu również osoby, które też nie zatrudniają nikogo do marketingu a radzą sobie dobrze.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując